Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Zawadzka
|

Co możemy odliczyć w 2006 roku?

0
Podziel się:

Wprawdzie dopiero początek roku, jednak już teraz warto sprawdzić, jakie faktury powinniśmy zbierać by zdobyć prawo do ulgi w podatku dochodowym. W porównaniu do lat ubiegłych ilość odliczeń się zwiększyła, jednak niestety zniknęło najpopularniejsze i najkorzystniejsze z nich.

Od podatku za rok 2006 nie będzie już można odliczyć ulgi remontowej, do tej pory cieszącej się wśród podatników największym zainteresowaniem. Zachowana została możliwość odliczenia wydatków na internet. Koszty korzystania z Internetu nie przekraczające 760 złotych można odliczyć, gdy udokumentowane zostały fakturą VAT - a w wysokości podwójnej gdy na fakturze widnieją dane obojga małżonków.

Można też nadal korzystać z ulg na darowizny - nie wyższej, niż 6% dochodów, gdy pieniądze przekazujemy organizacji pożytku publicznego oraz nielimitowanej, gdy darowizna przekazywana jest na działalność charytatywno-opiekuńczą kościelnych osób prawnych. Pamiętać trzeba, że kwoty muszą być przekazane na rachunek bankowy obdarowanego.

Na dotychczasowych zasadach funkcjonuje w tym roku także ulga rehabilitacyjna - przeznaczona dla osób niepełnosprawnych oraz podatników, na których utrzymaniu pozostaje niepełnosprawny.

W roku 2006 nic się także nie zmieni w odliczaniu odsetek od kredytów mieszkaniowych oraz w zasadach przekazywania 1% podatku organizacjom pożytku publicznego.

Pojawiły się jednak także nowe możliwości zmniejszenia podatku. Jedną z nich jest, opisywana już w portalu ulga za pomoc domową.
Kolejną, także już przez nas omawianą ulgą jestzwrot VAT za materiały budowlane.

Od tego roku mamy także możliwość odliczenia wydatków na działalność klubów sportowych mających osobowość prawną i licencję sportową, skupiających co najmniej 50 zawodników, w tym 30 juniorów oraz, dotycząca już tylko przedsiębiorców, ulga na nowe technologie.

podatki
pit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)