Notowania

polisa
27.03.2011 19:14

Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniu firmy

Zanim wykupisz polisę, sprawdź dokładnie, przed jakimi szkodami będzie Cię chronić i jak postępować w razie wypadku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zanim wykupisz polisę, sprawdź dokładnie, przed jakimi szkodami będzie Cię chronić i co musisz zrobić, aby w razie jakiegoś zdarzenia nie rozczarować się.

_ - Niespełnienie pewnych warunków ubezpieczenia skutkuje czasem brakiem wypłaty odszkodowania _- ostrzega Michał Konopka, ekspert serwisu doradczego dla MŚP boomway.pl.

Podpisując umowę powinniśmy pamiętać o następujących kwestiach:

* Ubezpieczając środki trwałe warto upewnić się, czy warunki, na których ma być zawarta polisa obejmują uszkodzenia zabezpieczeń, czyli drzwi, okien itp.
* Warto podać dokładne informacje o zainstalowanych zabezpieczeniach. Zniżka stosowana przez zakłady ubezpieczeń z tego tytułu może sięgać nawet 50 procent składki.
* Ubezpieczenie na rok przy standardowym ryzyku jest rozwiązaniem optymalnym i najczęściej stosowanym. Minusem takiego rozwiązania jest to, że poza ustawowo określonym okresem odstąpienia od umowy (dla osób prawnych – 7 dni), nie można takiej umowy wypowiedzieć przed końcem okresu ubezpieczenia.
* Wszystkie formalności upraszcza fakt, że ubezpieczone mienie należy w całości do danej firmy. W umowie ubezpieczenia zarówno jako ubezpieczający, jak i ubezpieczony będzie widniała ta właśnie firma.
* Udział własny ubezpieczającego w szkodzie określony jest procentowo lub kwotowo. Zazwyczaj wprowadzenie takiego ograniczenia jest związane z obniżeniem składki. Należy mieć jednak świadomość, że w przypadku dużych szkód udział własny określony procentowo może się okazać bardzo dużą kwotą i w dalszej kolejności, może utrudnić odbudowę, czy naprawę uszkodzonego lub utraconego mienia.
* Przy ubezpieczeniu od kradzieży z włamaniem i rabunku nie stosuje się żadnych specjalistycznych procedur likwidacji szkód. Należy jednak pamiętać o terminie zgłaszania szkód określonym w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Najlepiej jednak zrobić to niezwłocznie po odkryciu włamania lub po napaści związanej z rabunkiem. Prawidłowo tego typu zdarzenia powinny być również zgłaszane na policję, gdyż mamy w tym przypadku do czynienia ze złamaniem prawa. ****
* ****Zapłacone składki są zaliczane do kosztów działalności jednostki.
* Za kompleksowe zawarcie ubezpieczenia całego majątku i odpowiedzialności cywilnej w jednym zakładzie ubezpieczeń przyznawane są dodatkowe zniżki.
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t125355.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/na;czym;polega;ubezpieczenie;ochrony;prawnej,34,0,789538.html) Na czym polega ubezpieczenie ochrony prawnej Fachowa reprezentacja sądowa zapewni, że jeśli będziemy musieli zapłacić odszkodowanie, to nie zapłacimy więcej niż przewiduje prawo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t37274.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/odpowiedzialnosc;pracownikow;za;mienie;firmy,180,0,758964.html) Odpowiedzialność pracowników za mienie firmy Zwolnienie dyscyplinarne i odszkodowanie za szkody - takie sankcje może stosować pracodawca okradziony przez podwładnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t17940.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/skladki;zus;rosna;o;prawie;600;zl,32,0,747808.html) Składki ZUS rosną o prawie 600 zł Miesięczne obciążenia przedsiębiorców wobec ZUS mogą wzrosnąć o blisko 50 złotych.
Tagi: polisa, wiadomości, porady, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz