Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polski eksport
02.05.2011 17:20

Dobra wróżba dla polskich eksporterów

Wysoki odczyt niemieckiego wskaźnika zamówień w przemyśle, PMI, jest dobrym znakiem dla eksporterów w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Endostock/Dreamstime.com)

Wysoki odczyt niemieckiego wskaźnika zamówień w przemyśle, PMI, jest dobrym znakiem dla eksporterów w Polsce, Czechach i na Węgrzech - ocenił Barclays Capital w cotygodniowej publikacji Global Economics Weekly.

Syntetyczny wskaźnik PMI za kwiecień wyniósł w Niemczech 61,7 pkt wobec 60,9 pkt w marcu, co świadczy o tym, że przemysł jest w fazie ekspansji, a Niemcy są w awangardzie ożywienia gospodarki eurostrefy - zaznaczają analitycy banku.

- _ Prawdopodobnym skutkiem niemieckich danych będzie seria pozytywnych odczytów wskaźnika PMI w regionie Europy Centralnej. Polska, Czechy i Węgry zyskają najwięcej przez to, że blisko jedna trzecia ich eksportu kieruje się na rynek niemiecki _ - napisali.

Dane PMI w Polsce, Czechach i na Węgrzech zostaną ogłoszone w najbliższych dniach. Analitycy banku zauważają też, iż obawy inwestorów spowodowane trudnościami finansowymi na peryferiach eurostrefy: w Grecji, Irlandii i Portugalii, które znów dały o sobie znać w ostatnich tygodniach, nie miały przełożenia na wschodzące rynki europejskie.

Jednym z powodów jest to, że kraje te nie mają rozbudowanych dwustronnych więzów handlowych ani kanałów finansowych, którymi trudności europejskich peryferii mogłyby się na nie rozszerzyć. Nie oznacza to jednak, że mogą teraz uznać, że niebezpieczeństwo minęło.

- _ Abstrahując od wpływu, które trudności krajów na obrzeżach eurostrefy wywierają na nastawienie inwestorów i zaufanie w biznesie, powiązania europejskich banków są skomplikowane i rozległe _ - ostrzegli analitycy Barclays Capital.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t46848.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemieckie;pkb;prawie;o;punkt;wyzsze,253,0,807933.html) Niemieckie PKB prawie o punkt wyższe Niemieckie instytuty analityczne zmieniają jesienne prognozy. Będzie lepiej niż myślano.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t37522.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dobre;wiesci;z;niemieckich;firm;przemyslowych,245,0,731125.html) Dobre wieści z niemieckich firm przemysłowych W październiku produkcja przemysłowa wzrosła o 2,9 procent. Analitycy liczyli na 3 razy mniej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t75486.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/niemiecka;lokomotywa;nabiera;rozpedu;dobry;znak;dla;europy,199,0,709319.html) Niemiecka lokomotywa nabiera rozpędu. Dobry znak dla Europy Silne odbicie wspiera ożywienie w Polsce, Czechach i na Węgrzech.
Tagi: polski eksport, eksport, kraj, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, druki, baza wiedzy, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz