Notowania

Dodatek za rozłąkę jest wolny od podatku

Pracownikowi za każdy dzień pracy poza miejscem zamieszkania można wypłacić bez podatku do 23 złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jepoirrier/CC/Flickr)

Dodatek za rozłąkę przysługuje wyłącznie w przypadku, gdy pracodawca oddelegował pracownika czasowo do wykonywania pracy poza, znajdującym się w innej miejscowości, niż jego miejsce zamieszkania miejscem.

Jest on zwolniony z opodatkowania podatkiem od wynagrodzeń jedynie w przypadku, gdy miejscowość, do której delegujemy zatrudnionego jest inna, niż ta, którą wyznaczono w warunkach umowy o pracę.

Przepisy prawa podatkowego nie przewidują zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym dodatku za rozłąkę wypłacanego pracownikom przeniesionym do pracy w innej miejscowości na stałe. Wówczas bowiem dodatek za rozłąkę stanowi przychód ze stosunku pracy, o którym mówi art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym łącznie z pozostałymi przychodami ze stosunku pracy.

Przysługujący pracownikowi nieopodatkowany dodatek nie może przekraczać limitu 23 złotych dziennie - przy czym odrębnie rozliczone mogą być refundowane przez pracodawcę noclegi, przejazdy, dojazdy środkami komunikacji miejskiej oraz diety.

* [ Zaliczkę niepobraną od pracownika zapłaci firma ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/zaliczke;niepobrana;od;pracownika;zaplaci;firma,177,0,554161.html )
* [ Auto służbowe zmniejszy wypłatę pracownika ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/auto;sluzbowe;zmniejszy;wyplate;pracownika,211,0,491731.html )
Tagi: dodatek za rozłąkę, wiadomości, porady, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz