Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
27.04.2017 06:40

Miliony dla małego biznesu. Kto skorzysta?

Nabór wniosków zostanie otwarty 1 czerwca i potrwa do 31 maja przyszłego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lipik, Shutterstock)

Na firmy MSP ze wschodnich województw czeka kolejna pula grantów, dzięki którym wprowadzą na rynek nowatorskie rozwiązania - informuje w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła nabór z dotacjami dla przedsiębiorców z działania 1.4 programu Polska Wschodnia ("Wzór na konkurencję") - czytamy w "Pulsie Biznesu". - W szranki o unijne wsparcie mogą stanąć przedstawiciele biznesu tylko z pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jak zaznaczono w artykule, nabór wniosków zostanie otwarty 1 czerwca i potrwa do 31 maja przyszłego roku.

- Wzornictwo decyduje w coraz większym stopniu o konkurencyjności i komercyjnym sukcesie danego przedsięwzięcia. Może ono pomóc firmom skutecznie budować przewagę na rynku. W programie Polska Wschodnia zarezerwowaliśmy dla nich pieniądze na ten cel. Dzięki funduszom unijnym firmy będą mogły skutecznie wprowadzić na rynek innowacyjne rozwiązania. Zyskają na tym nie tylko przedsiębiorstwa, ale również gospodarka makroregionu - przekonuje cytowana przez "PB" Adam Hamryszczak, wiceminister rozwoju.

Na obecną rundę konkursową PARP przeznaczyła 250 mln zł, o 100 mln więcej niż w poprzednim naborze - podkreśla "PB".

Tagi: gospodarka, inwestycje, przedsiębiorczość, pap, parp, "puls biznesu", przegląd prasy, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-04-2017

emerytGdyby zlikwidowano konkordat ( 18 mld.), to starczyłoby i na 500+ dla emerytów,a tak kler pławi sie w luksusach.

28-04-2017

JAa czy pani premier wie ,że małe firmy s W CAŁEJ POLSCE A NIE TYLKO NA WSCHODZIE KRAJU , COŚ MI TO WYGLĄDA NA DOPIESZCZANIU ELEKTORATU

04-05-2017

hORnETMałego biznesu nie stać na taki luksus - niestety

Rozwiń komentarze (3)