Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Miliony dla małego biznesu. Kto skorzysta?

Miliony dla małego biznesu. Kto skorzysta?

Fot. lipik, Shutterstock

Na firmy MSP ze wschodnich województw czeka kolejna pula grantów, dzięki którym wprowadzą na rynek nowatorskie rozwiązania - informuje w czwartkowym wydaniu "Puls Biznesu".

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła nabór z dotacjami dla przedsiębiorców z działania 1.4 programu Polska Wschodnia ("Wzór na konkurencję") - czytamy w "Pulsie Biznesu". - W szranki o unijne wsparcie mogą stanąć przedstawiciele biznesu tylko z pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jak zaznaczono w artykule, nabór wniosków zostanie otwarty 1 czerwca i potrwa do 31 maja przyszłego roku.

- Wzornictwo decyduje w coraz większym stopniu o konkurencyjności i komercyjnym sukcesie danego przedsięwzięcia. Może ono pomóc firmom skutecznie budować przewagę na rynku. W programie Polska Wschodnia zarezerwowaliśmy dla nich pieniądze na ten cel. Dzięki funduszom unijnym firmy będą mogły skutecznie wprowadzić na rynek innowacyjne rozwiązania. Zyskają na tym nie tylko przedsiębiorstwa, ale również gospodarka makroregionu - przekonuje cytowana przez "PB" Adam Hamryszczak, wiceminister rozwoju.

Na obecną rundę konkursową PARP przeznaczyła 250 mln zł, o 100 mln więcej niż w poprzednim naborze - podkreśla "PB".

inwestycje, pap, gospodarka, przedsiębiorczość, parp, przegląd prasy, "puls biznesu"
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
hORnET
2017-05-04 16:50
Małego biznesu nie stać na taki luksus - niestety
emeryt
2017-04-28 18:11
Gdyby zlikwidowano konkordat ( 18 mld.), to starczyłoby i na 500+ dla emerytów,a tak kler pławi sie w luksusach.
JA
2017-04-28 17:50
a czy pani premier wie ,że małe firmy s W CAŁEJ POLSCE A NIE TYLKO NA WSCHODZIE KRAJU , COŚ MI TO WYGLĄDA NA DOPIESZCZANIU ELEKTORATU