Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Drogi cukier uderzy w firmy

0
Podziel się

Zaporowe ceny cukru zaproponowane firmom spożywczym przez koncerny cukrownicze wywołały w branży powszechne oburzenie.

Drogi cukier uderzy w firmy
(specialkrb/CC/Flickr)
bEgTBiXV

Zaporowe ceny cukru zaproponowane firmom spożywczym przez koncerny cukrownicze wywołały w branży powszechne oburzenie. Produceni cukru żądają w tym sezonie za tonę nawet 800 euro.

Jedna z osób z branży spożywczej mówi, że w ubiegłym roku w rocznym kontrakcie cukier kosztował o 300 euro za tonę mniej - pisze _ Puls Biznesu _.

Gazeta dodaje, że przedstawiciele firm spożywczych obawiają się, że duży wzrost cen cukru, który wymusi także podwyżkę cen gotowych wyrobów spożywczych, ograniczy popyt ze strony konsumentów, co odbije się na wynikach sprzedaży i rentowności. Zwłaszcza, że sieci handlowe niechętnie akceptują podwyżki cen artykułów spożywczych.

bEgTBiXX
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t75488.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bialoruski;rzad;nie;bedzie;podwyzki;cen;cukru,191,0,878015.html) Teraz oni rzucili się na drożejący cukier Łukaszenka walczy z kryzysem na Białorusi. Przede wszystkim zapewnieniami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bruksela;przeciwna;pomyslom;sawickiego,138,0,832394.html) Bruksela przeciwna pomysłom Sawickiego Minister chciał podniesienia ceny pszenicy w skupie interwencyjnym oraz zwiększenia kwot na produkcję cukru.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t113391.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/wydalismy;tyle;samo;ale;zjemy;mniej;przez;drozyzne,179,0,815795.html) Wydaliśmy tyle samo, ale zjemy mniej Świąteczne stoły Polaków nie są tak obfite jak rok temu. Za serniki, mazurki i szynki zapłaciliśmy więcej.
bEgTBiYy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)