Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
09.10.2008 12:44

Dwie na trzy domeny .PL to strony firmowe

Jeśli domenę .PL rejestruje ktoś w Polsce, to najprawdopodobniej jest to firma z Warszawy, Krakowa lub Poznania.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeśli domenę .PL rejestruje ktoś w Polsce, to najprawdopodobniej jest to firma z Warszawy, Krakowa lub Poznania. Jeśli zaś domena rejestrowana jest za granicą, to najczęściej w Niemczech lub USA jak wynika z analiz NASK.

Domeny rejestrowane przez firmy stanowią 63,7 proc. wszystkich domen .PL. Pozostałe 36,3 proc. należy do osób fizycznych.

W rankingu rejestracji .PL w największych miastach Polski prowadzą: Warszawa (43,66 proc.), Kraków (9,61 proc.) i Wrocław (8.08 proc.). Na kolejnych miejscach uplasowały się Poznań, Łódź, Szczecin, Gdańsk, Katowice.

Największe zagęszczenie rejestracji obserwowane jest w województwach i miastach o dużej dynamice rozwoju. W mazowieckim zarejestrowano aż ponad 329 tys. domen, co stanowi 30,45 proc. rejestracji w całej Polsce. Na drugim miejscu znajduje się Śląsk z rezultatem 10,68 proc.. Trzecia pod względem rejestracji jest Małopolska 8,58 procent.

Rejestracje zagraniczne stanowią 5 proc. ogółu. Za granicą największy udział w rynku polskich domen mają: Niemcy (1,05 proc.), Stany Zjednoczone (0,75 proc.), Luxemburg (0,5 proc.) i Wielka Brytania (0,31 procent).

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: internet, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
Dziennik Internautów
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz