Notowania

polski eksport
10.04.2012 09:49

Eksporterzy mogą liczyć na ćwierć miliarda złotych wsparcia

Piętnaście polskich specjalności eksportowych będzie za państwowe pieniądze reklamowanych za granicą. Właśnie rusza specjalny program promocji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Piętnaście polskich specjalności eksportowych będzie za państwowe pieniądze reklamowanych za granicą. Rusza wreszcie specjalny program promocji - do wydania w ciągu trzech lat jest prawie 250 milionów złotych.

Firmy z branży jubilersko-bursztynniczej, odzieżowej i galanterii skórzanej oraz turystyki medycznej już wiedzą na jakie wsparcie mogą liczyć, oraz kto będzie odpowiedzialny za zorganizowanie promocji. Czekają na to producenci sprzętu medycznego, firmy zbrojeniowe oraz producenci żywności - czytamy w _ Rzeczpospolitej _.

Według szacunków resortu gospodarki spore szanse na sukce za granicą na branża jubilerska. Perspektywy wzrostu ma także turystyka medyczna. W ubiegłym roku wartośc takich usług mogła sięgnąć około 800 milionów złotych.

_ Rzeczpospolita _ dodaje, że polskie specjalności promowane będą na rynkach, które zostały wskazane przez same firmy oraz branżowe izby gospodarcze. I tak maszyny i urządzenia górnicze będą promowane w Rosji, Kazachstanie i Chinach, jachty - we Włoszech i Hiszpanii, a lecznice i sanatoria będą chciały przyciągnąć kuracjuszy ze Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Danii. Najwięcej branż będzie promowanych na rynkach rosyjskim i niemieckim.

Czytaj więcej w Money.pl
Poręczenia pozwoliły firmom na 52 mln zł kredytów Ponad połowa firm jest z branży usługowej, w tym transportowej. Rzadziej niż dotychczas korzystały z tej formy wsparcia firmy z branży budowlanej.
Lokaty firmowe wygrywają z indywidualnymi tylko w jednym przypadku Nowe przepisy dotyczące lokat z dzienną kapitalizacją odsetek nie pozwalają już na uniknięcie 19-proc. podatku Belki.
Politycy PO chcą, by państwo płaciło im więcej Projekt zmiany ustawy o rehabilitacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych zgłosił klub Platformy Obywatelskiej.
Tagi: polski eksport, eksport, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz