Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Elektroniczne zamówienia publiczne

0
Podziel się:

Wkrótce ruszy pierwszy bezpłatny portal internetowy do przeprowadzania e-przetargów

Elektroniczne zamówienia publiczne
(PAP/Mirosław Trembecki)

Wkrótce ruszy pierwszy bezpłatny portal internetowy do przeprowadzania e-przetargów. Za jego pośrednictwem samorządowcy będą mogli kupować towary i usługi - podaje Gazeta Prawna.

W Urzędzie Zamówień Publicznych przeprowadzane są ostatnie testy oprogramowania pierwszej publicznej platformy aukcyjnej. Platforma ma na celu obniżenie kosztów przeprowadzenia przetargów, jak podaje GP - nawet o 20-30 procent.

Obecnie aby przeprowadzić e-przetarg samorządowcy muszą płacić za dostęp komercyjny platformom. Z tego względu udział licytacji elektronicznych w liczbie zamówień publicznych wynosi 0,06 procenta.

| Na czym polega e-przetarg? |
| --- |
| * Jest to samodzielny tryb przeprowadzania zamówień publicznych; * Zamieszczając formularz na stronie internetowej wykonawcy składają oferty podobnie jak na serwisach aukcyjnych, ale zwycięża najniższa cena. Źródło: Gazeta Prawna |

Nie zmieni się obowiązek posiadania bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Urząd może zastosować licytację elektroniczna na dostawy i usługi o wartości do 133 tys. euro lub 206 tys. euro oraz robót budowlanych o wartości poniżej 5,15 mln euro.

_ Złożenie tylko jednej oferty wystarcza do rozstrzygnięcia przetargu _ - podkreśla _ Gazeta Prawna _.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
druki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)