Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Firmy osiągają duże korzyści z cyfryzacji

0
Podziel się

Przedsiębiorstwa korzystające z technologii teleinformatycznych są zdecydowanie bardziej nastawione na rozwój niż firmy analogowe - pisze "Puls Biznesu".

Firmy osiągają duże korzyści z cyfryzacji
(EmirMemedovski/iStockphoto)
bDIGxKKt

Niemal 65 proc. przedsiębiorstw o profilu cyfrowym realizuje strategię dynamicznego wzrostu, a jedynie 35 proc. skupia się na zachowaniu obecnego stanu rzeczy.

- Nowoczesne technologie sprawiają, że niezależnie od tego, gdzie mieści się dana firma i kto nią zarządza, wiedza o rynku, obserwowanych na nim trendach rozwojowych oraz dostęp do klientów są takie same. Dlatego przedsiębiorstwa, które mają pozornie gorszy start, np. ze względu na fakt, że działają w miejscu, gdzie jest mało potencjalnych klientów, mogą szczególnie dużo zyskać wdrażając technologie ICT - tłumaczy Małgorzata Starczewska - Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

Wśród liderów w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w biznesie znaleźli się nie tylko przedstawiciele branży IT, ale również turystyki, gastronomii czy architektury krajobrazu - czytamy w artykule.

bDIGxKKv
bDIGxKKW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)