Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na dyskach firmy przechowują sporo "śmieci". A to kosztuje

3
Podziel się:
Na dyskach firmy przechowują sporo "śmieci". A to kosztuje
(kaboompics/CC0 Public Domain/pixabay)

- Ponad 60 proc. przechowywanych danych stanowią kopie przeterminowanych informacji - pisze "Rzeczpospolita".

W ostatnich dwóch latach każdego roku oddawano w Polsce do dyspozycji klientów ok 5 tys. mkw. nowej powierzchni serwerowej. Wzrost zapotrzebowania na usługi centrów danych jest przede wszystkim pochodną zwiększenia ilości przetwarzanych danych.

Eksperci zwracają uwagę, że firmy powinny dokonywać ostrej selekcji, ponieważ przechowywanie bezużytecznych i przestarzałych informacji wiąże się z niemałymi kosztami.

Szacuje się, że na świecie jest już ponad trzy eksabajty zbędnych danych. Do końca tego roku koszt ich utrzymania przekroczył próg 50 mld dolarów. Aż 41 proc. danych przedsiębiorstw nie było modyfikowanych od trzech lat, a 12 proc. w ciągu siedmiu minionych lat nigdy nie zostało nawet otwartych - podaje Data Geonomics Index.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
praktyk
7 lat temu
Zważywszy na mały i wciąż malejący koszt dysków lepiej jest przechowywać "kopie przeterminowanych informacji" i w razie potrzeby móc sięgnąć po historyczny dokument czy zdjęcie niż poświęcić jakikolwiek czas na dochodzenie faktów z historii, gdy pojawi się taka konieczność. Nie da się także zastosować automatycznego mechanizmu kwalifikującego dane jako zbędne a poświęcenie czasu pracy człowieka na filtrowanie i oczyszczanie przestrzeni jest droższe niż odzyskana tym sposobem przestrzeń.
Myślący
7 lat temu
Warto jednak zwrócić uwagę, że w przypadku firm wiele z tych śmieci nie warto przechowywać do momentu kontroli, która np. u nas w PL doszuka się, że na naszych kontach posiadamy gotówkę, której oni nie potrafią zrozumieć skąd się wzięła i nie przekonuje ich tłumaczenie, że to np. efekt działania firmy w latach 80-tych. Dlatego nie jedna firma woli płacić za utrzymanie historycznych danych o historycznych transakcjach niż narażać się.
Chakier
7 lat temu
A w internecie ,to co? Smieci i informacji dawno nieaktualnych od groma !!!