Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Moda na biznes trwa. Coraz więcej nowych firm

Moda na biznes trwa. Coraz więcej nowych firm

Fot. mavo, Shutterstock

W I kw. 2017 r. założono 12,7 tys. spółek i blisko 72 tys. indywidualnych działalności gospodarczych - informuje piątkowy "Puls Biznesu".

Jak zauważa gazeta, zapał do zakładania biznesów w Polsce nie ustaje. Mimo że w tamtym roku zanotowano absolutny rekord wszystkich nowych firm - łącznie 337 tys., to w pierwszych trzech miesiącach 2017 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) zarejestrowano 12,7 tys. spółek, a w centralnej ewidencji 71,9 tys. jednoosobowych działalności.

Co prawda nowych spółek pojawiło się w KRS o 300 mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (13 tys.), ale statystykę podreperowała większa o 1 tys. liczba założonych indywidualnych działalności gospodarczych.

Tradycyjnie najwięcej spółek powstało w woj. mazowieckim - 34 proc. Na drugim miejscu jest wielkopolskie - 10 proc., a na trzecim małopolskie - 9,3 proc. Śladowe liczby spółek pojawiły się w woj.: świętokrzyskim, podlaskim, opolskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim - nieco ponad 1 proc. ogółu - podaje "Puls Biznesu".

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
Marcin
2017-04-21 10:39
Po 10 latach pracy na etacie postanowiłem otworzyć coś swojego, żeby pracować na własny rachunek, zamiast napychać komuś kieszenie. Przez 2 lata płaci się połówkę zusu, więc nie jest źle. Zdecydowałem się pójść w modnym ostatnio kierunku fitness i niedługo otwieram swój własny klub we franczyzie z fitcurves. Jestem dobrej myśli, bo zapotrzebowanie na takie usługi jest duże.