Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
powódź
22.07.2010 07:17

Firmy boją się korzystać z rządowych ulg powodziowych

Chodzi m.in. o zwolnienie z części składek ZUS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Olgierd Rudak)

Firmy zalane przez wiosenną powódź miały zostać zwolnione na 3 miesiące z części składek ZUS, jednak zapomniano o przepisach precyzujących udzielanie ulgi- informują media.

9 lipca weszła w życie tak zwana ustawa antypowodziowa, która przewiduje między innymi, że składki do ZUS i Narodowego Funduszu Zdrowia za kwiecień, maj i czerwiec przedsiębiorcy poszkodowani przez powódź mogą zapłacić do końca września.

Jednak - jak pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _ - przedsiębiorcy boją się skorzystać z ulgi, bo nikt nie potrafi odpowiedzieć im na pytanie, jakie konsekwencje przyniesie jej zastosowanie. Boją się na przykład, że brak zapłaty składek w normalnym terminie pozbawi prawa do leczenia czy zasiłku w razie choroby.

Również ZUS nie jest w stanie odpowiedzieć, jak interpretować przepisy. Według ekspertów, z którymi rozmawiała gazeta, Sejm zapomniał wskazać w ustawie, by minister wydał rozporządzenie dotyczące ulgi. Obecnie to resort pracy powinien wydać odpowiednie wytyczne - podkreślają.

Tagi: powódź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, najważniejsze, IAR, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz