Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Firmy coraz częściej ogłaszają upadłość

Pogarszająca się sytuacja gospodarcza powoduje, że coraz więcej spółek decyduje się na postępowanie upadłościowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Endostock/Dreamstime)

Prawie 4 miliardy złotych zaległości podatkowych przypadało w czerwcu na firmy w upadłości oraz objęte egzekucją.

Pogarszająca się sytuacja gospodarcza powoduje, że coraz więcej spółek ogłasza upadłość. W lipcu dotknęło to 70 firm - to o prawie 3 proc. więcej niż miesiąc wcześniej. Upadłości dotykają też budżet państwa - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Eksperci podkreślają, że odzyskanie podatków w postępowaniu upadłościowych może być trudniejsze niż w przypadku podmiotów normalnie funkcjonujących. Choć Skarb Państwa jest uprzywilejowanym wierzycielem, to gdy dochodzi do bankructwa firmy, nie posiada ona już istotnego majątku na uregulowanie zobowiązań, w tym podatkowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Są coraz większym problemem dla gospodarki Małe i średnie firmy coraz częściej nie mogą odzyskać swoich należności od kontrahentów.
Dramatyczne prognozy. Niemal tysiąc firm zbankrutuje W sierpniu nie nastąpiło typowe dla tego miesiąca sezonowe obniżenie liczby upadłości - głosi najnowszy raport KUKE.
Przez to zjawisko jest coraz trudniej o pracę W ciągu ośmiu miesięcy opublikowano ogłoszenia o upadłości 623 polskich przedsiębiorstw wobec 507 w tym samym okresie 2011 roku.
Tagi: prowadzenie firmy w polsce, firmy, wiadmomości, wiadomości, kraj, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz