Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
e-biznes
19.10.2011 07:30

Firmy nie radzą sobie z pozyskiwaniem dotacji na biznes w sieci

Pieniądze z Unii Europejskiej na jego rozwój trafią tylko do co dziesiątej firmy, ubiegającej się o nie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Pieniądze z Unii Europejskiej na rozwój e-biznesu trafią tylko do co dziesiątej firmy, ubiegającej się o nie. Przegrani będą mieć jeszcze szanse na dogrywkę.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosi dzisiaj wyniki przeprowadzonego wiosną konkursu na popularne e-dotacje - donosi _ Puls Biznesu _. Według tej gazety, dotacje otrzyma 122 przedsiębiorców spośród 1400, którzy się o nie ubiegali. Agencja rozdzieli pomiędzy nich ponad 57 milionów złotych.

To oznacza, że nie udało jej się rozdzielić wszystkich pieniędzy, które miała w dyspozycji. Na dotacje w tym toku PARP przeznaczyła bowiem 307 milionów złotych._ _

Początkującym przedsiębiorcom nie udało się w dostatecznym stopniu przekonać urzędników i ekspertów oceniających wnioski do tego, że ich biznes ma szansę przetrwać na rynku i w przyszłości będzie przynosił zyski. Tymczasem zgodnie z regułami dostępu do funduszy unijnych e-firmy muszą prowadzić działalność przez co najmniej pięć lat. Jeśli w tym czasie powinie im się noga, muszą oddać przyznane wsparcie z Unii Europejskiej - wyjaśnia _ Puls Biznesu _.

Czytaj więcej o dotacjach dla firm
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t20710.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/ryzykowna;dotacja;na;e-biznes,94,0,830302.html) Ryzykowna dotacja na e-biznes By sięgnąć po duże pieniądze na e-biznes, trzeba je już mieć. Dobry biznesplan pozwoli je zdobyć, ale zbyt dobry może spowodować, że środki trzeba będzie zwrócić.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t34418.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/dostales;dotacje;na;e-biznes;przygotuj;sie;na;walke,29,0,866845.html) Dostałeś dotację na e-biznes? Przygotuj się na walkę Na przedsiębiorców czekają tony faktur, zaświadczeń, rozliczeń i innych dokumentów. Na pieniądze muszą jeszcze poczekać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t20717.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/masz;dotacje;na;integracje;biznesowa;uwazaj;na;kontrole,13,0,939021.html) Masz dotacje na integrację biznesową? Uważaj na kontrole Według unijnych urzędników beneficjenci niedostatecznie integrują się z biznesowymi partnerami.
Tagi: e-biznes, wiadmomości, wiadomości, kraj, porady, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz