Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Firmy prywatne mają lepsze perspektywy ale...

0
Podziel się

Dla połowy Polaków praca w prywatnym przedsiębiorstwie nie prezentuje się jednak atrakcyjnej od zatrudnienia w firmie państwowej.

Firmy prywatne mają lepsze perspektywy ale...
(fatihhoca/iStockphoto)
bErlpEIB

63 proc Polaków uważa, że prywatny biznes ma lepsze perspektywy rozwoju niż państwowy, ale 50 proc. jest przekonanych, że lepsza jest jednak praca w przedsiębiorstwie państwowym - wynika z badania, które na zlecenie PKPP Lewiatan zrealizował instytut GfK Polonia.

Odpowiadając na pytanie, _ czy prywatny biznes ma lepsze perspektywy rozwoju niż państwowy _ 63 proc. respondentów odpowiedziało zdecydowanie tak lub raczej, 23 proc. zdecydowanie nie lub raczej nie, a 14 proc. stwierdziło nie wiem.

Z kolei na pytanie _ czy praca w przedsiębiorstwie prywatnym jest lepsza niż w państwowym _ 41 proc. odpowiedziało zdecydowanie tak lub raczej tak, 50 proc. zdecydowanie nie lub raczej nie, a 9 proc. zadeklarowało nie wiem.

bErlpEID

Badanie na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 2000 osób, w wieku 15+ przeprowadził instytut GfK Polonia na zlecenie PKPP Lewiatan. Odbyło się ono w dwóch falach, w drugiej połowie stycznia bieżącego roku. Wykorzystano wywiady bezpośrednie w domach respondentów.

Czytaj więcej o prowadzeniu firmy w Polsce
Przedsiębiorcy wybrali największe absurdy prawne Najczęściej wskazywali na opodatkowanie imprez firmowych oraz na ograniczenia w odliczaniu podatku od paliwa dla aut firmowych.
Firmy mają o to duże pretensje do władz Działania władz lokalnych oceniają jedynie na trójkę z plusem.
bErlpEJe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)