Notowania

Przejdź na
tpsa
30.03.2009 15:30

Firmy zapłacą mniej za rozmowy telefoniczne

TP SA obniży ceny połączeń na komórki. Boi się kary od UKE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Telekomunikacja Polska od 15 kwietnia obniży ceny połączeń ze swojej sieci stacjonarnej do sieci mobilnych dla swoich klientów biznesowych i dzięki temu uniknie kary, którą zagroził jej regulator rynku - wynika ze słów prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej.

_ - Rozmowy UKE z TPSA trwały do późnych godzin piątkowych, ostatecznie zawarliśmy kompromis na 15 kwietnia _ - powiedziała Streżynska w rozmowie z TVN CNBC Biznes. W piątek przed południem UKE na swoich stronach poinformował, że TPSA powinna obniżyć opłaty od 1 kwietnia. Zaznaczono, że jeśli w tym terminie TPSA nie obniży cen, to urząd może nałożyć na spółkę kary.

Streżyńska dodała, że 15 kwietnia jest _ ogromnym przesunięciem na korzyść klientów _ w stosunku do daty proponowanej pierwotnie przez operatora. Obniżka jest konsekwencją obniżenia stawek MTR (czyli opłaty za połączenie do sieci mobilnej - mobile termination rate).

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: tpsa, giełda, wiadomości, gospodarka, telekomunikacja, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz