Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GDDKiA: Ruszyły wypłaty dla podwykonawców

0
Podziel się:

Jak wyjaśniła rzeczniczka, w warszawskim oddziale GDDKiA trwa analiza wniosków kolejnych przedsiębiorców.

GDDKiA: Ruszyły wypłaty dla podwykonawców
(Reporter Poland)
bESTGyRN

Mazowiecki oddział GDDKiA rozpoczął wypłać zaliczki dla przedsiębiorców poszkodowanych przy budowie dróg - poinformowała rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken. Na razie pieniądze trafiły do czterech firm.

_ - Pierwsze dyspozycje wypłat zostały złożone w poniedziałek, a dziś pierwszych czterech przedsiębiorców powinno już mieć pieniądze na kontach _ - powiedziała Nelken. Wartość wypłat dla czterech firm, które nie otrzymały zapłaty od DSS, wynosi łącznie 1,7 mln zł.

Jak wyjaśniła rzeczniczka, w warszawskim oddziale GDDKiA trwa analiza wniosków kolejnych przedsiębiorców. W sumie o pieniądze ubiega się 95 firm. Łączna wartość roszczeń przekracza 50 mln zł.

bESTGyRP

_ - Do tej pory, w skali całego kraju, otrzymaliśmy od przedsiębiorców 768 wniosków na łączną kwotę 338,5 mln zł _ - poinformowała Nelken. Na początku sierpnia bieżącego roku GDDKiA wstępnie szacowała, że na zrealizowanie płatności wobec usługodawców i dostawców potrzeba ok. 200 mln zł.

Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie jest drugim po oddziale w Krakowie, który zaczął wypłacać pieniądze poszkodowanym przy budowie dróg firmom. Niezapłacone przez wykonawców wynagrodzenia za wykonane przez firmy podwykonawcze prace i usługi są wypłacane na podstawie specustawy, uchwalonej latem przez Sejm.

Zgodnie z ustawą z 28 czerwca 2012 roku o spłacie niektórych niezaspokojonych należności przedsiębiorców, poszkodowani przedsiębiorcy mogą się zwrócić o wypłatę pieniędzy do generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad, który z kolei będzie dochodził pieniędzy od wykonawców, którzy nie zapłacili. Pieniądze wypłacane poszkodowanym firmom pochodzą z Krajowego Funduszu Drogowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Wreszcie dostali wypłaty za budowę autostrad Pierwsi podwykonawcy autostrad odzyskują zaległe pieniądze. Sześciu właścicieli firm otrzymało dokumenty umożliwiające wypłacenie środków w krakowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Jest nadzieja dla podwykonawców. Mogą już... Nowe przepisy weszły w życie. Poszkodowani przy budowie dróg będą uratowani?
Rząd złamie prawo, ratując firmy budowlane? Takie rozwiązanie Komisja Europejska może uznać za pomoc publiczną, a w takim wypadku pieniądze będzie trzeba oddać.
bESTGySq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)