Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gdyby kontrahenci płacili w terminie, bezrobocie znacznie by zmalało

0
Podziel się:

Gdyby kontrahenci płacili w terminie bezrobocie znacznie by zmalało - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Intrum Justitia.

Gdyby kontrahenci płacili w terminie, bezrobocie znacznie by zmalało

Z badania wynika, że dokładnie 40 proc. europejskich przedsiębiorców uważa, że nieuregulowanie przez ich klientów należności na czas, hamuje dalszy rozwój firmy.

Z kolei w Polsce 25 proc. respondentów zdeklarowało, że terminowe zapłaty pozwoliłyby im na zatrudnienie większej ilości pracowników.

Z danych przygotowanych przez Intrum Justitia wynika, że coraz częściej do upadku przedsiębiorstw - zwłaszcza tych z sektora MŚP - przyczynia się brak płynności finansowej.

70 proc. respondentów przyznaje, że ich problemy finansowe spowodowane są trudnościami w ściągnięciu zobowiązań od dłużników.

Niemało, bo aż 60 proc. ankietowanych, uważa, że opóźnienia w zapłacie za fakturę są zamierzonymi działaniami.

Ponad połowa ankietowanych uważa, że dłużnicy borykający się z finansowymi problemami i międzynarodowe nieterminowe płatności, przyczyniają się do zaciągania kolejnych kredytów, które wpędzają firmę w spiralę zadłużenia. Przekłada się to na opóźnienia w wypłatach dla pracowników, które na dalszych etapach może skutkować opóźnieniami w zapłacie za podstawowe zobowiązania przedsiębiorstwa, jak również zwolnieniami wśród pracujących osób. Utrata kontrahentów i pracowników w szybkim czasie przyczynia się do upadku przedsiębiorstwa.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)