Notowania

praca
13-08-2018 (08:11)

Groclin będzie zwalniał. Pracę może stracić ponad 300 osób

Firma zamierza przeprowadzić poważne cięcia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Podstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych.

Postępujący spadek przychodów polskich zakładów spółki oraz trwająca od lat presja cenowa i nasilająca się konkurencja spowodowały, że spółka zamierza przeprowadzić poważne cięcia. Pracę może stracić 321 pracowników.

Groclin podjął uchwałę o rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Zamiarem zarządu Groclin jest przeprowadzenie zwolnień blisko połowy pracowników spółki zatrudnionych w zakładach w Grodzisku Wielkopolskim i Karpicku.

"Przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym zwolnień grupowych, jest postępujący spadek przychodów na kontraktach realizowanych w polskich zakładach spółki oraz trwająca od wielu lat presja cenowa i nasilająca się konkurencja, które zmuszają dostawców do ciągłej redukcji cen sprzedaży oraz poziomu generowanej marży. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki oraz istotny wzrost kosztów pracy w Polsce, zarząd podjął decyzję o konieczności dostosowania potencjału produkcyjnego i struktury kosztowej spółki do aktualnej sytuacji na rynku" - wyjaśnia firma.

Zobacz też: Polacy coraz częściej idą na zwolnienie. Koszty liczone są w miliardach złotych:

Zarząd spółki zwrócił się do rady pracowników spółki o przystąpienie do konsultacji oraz powiadomi właściwe urzędy pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce. Dopiero po konsultacjach będzie wiadomo, jak wielu pracowników otrzyma wypowiedznia.

"Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe spółki zostaną podane w sprawozdaniach finansowych spółki" - podała firma.

Podstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych - poszyć foteli samochodowych w tkaninach, skórze naturalnej oraz poroflexie. Groclin zajmuje się także projektowaniem i rozwojem siedzeń, poszyć i akcesoriów samochodowych. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 293,5 mln zł w 2017 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: praca, transport, logistyka, groclin, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, komentarze giełdowe, zarządzanie, najważniejsze, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-08-2018

ZazaZaczyna się u nas grecka choroba. Rozdawać pieniądze na socjal zamiast inwestycji zawsze kończy się upadkiem.

13-08-2018

Skończymy jak Wenezuela, z tak rozpasanym rozdawnictwem.....To przedsmak tego co będzie się działo w 2019 roku. Ten kraj zaś zbankrutuje w 2020/21, do czego wymownie przykłada się obecny nierząd... Czeka nas … Czytaj całość

13-08-2018

timiTam przecie same Ukry pracują to żadna strata.

Rozwiń komentarze (14)