Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Groclin będzie zwalniał. Pracę może stracić ponad 300 osób

Groclin będzie zwalniał. Pracę może stracić ponad 300 osób

Podstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych. Fot. Wikimedia Commons
Podstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych.

Postępujący spadek przychodów polskich zakładów spółki oraz trwająca od lat presja cenowa i nasilająca się konkurencja spowodowały, że spółka zamierza przeprowadzić poważne cięcia. Pracę może stracić 321 pracowników.

Groclin podjął uchwałę o rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Zamiarem zarządu Groclin jest przeprowadzenie zwolnień blisko połowy pracowników spółki zatrudnionych w zakładach w Grodzisku Wielkopolskim i Karpicku.

Zobacz też: Nie masz piwnicy czy strychu? Więc je sobie wynajmij

"Przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym zwolnień grupowych, jest postępujący spadek przychodów na kontraktach realizowanych w polskich zakładach spółki oraz trwająca od wielu lat presja cenowa i nasilająca się konkurencja, które zmuszają dostawców do ciągłej redukcji cen sprzedaży oraz poziomu generowanej marży. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki oraz istotny wzrost kosztów pracy w Polsce, zarząd podjął decyzję o konieczności dostosowania potencjału produkcyjnego i struktury kosztowej spółki do aktualnej sytuacji na rynku" - wyjaśnia firma.

Zobacz też: Polacy coraz częściej idą na zwolnienie. Koszty liczone są w miliardach złotych:


 


Zarząd spółki zwrócił się do rady pracowników spółki o przystąpienie do konsultacji oraz powiadomi właściwe urzędy pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce. Dopiero po konsultacjach będzie wiadomo, jak wielu pracowników otrzyma wypowiedznia.

"Ostateczne dane w zakresie wysokości zawiązanej rezerwy oraz wpływu restrukturyzacji zatrudnienia na wyniki finansowe spółki zostaną podane w sprawozdaniach finansowych spółki" - podała firma.

Podstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych - poszyć foteli samochodowych w tkaninach, skórze naturalnej oraz poroflexie. Groclin zajmuje się także projektowaniem i rozwojem siedzeń, poszyć i akcesoriów samochodowych. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 293,5 mln zł w 2017 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

groclin, logistyka, transport
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
I co teroz
2018-09-14 07:37
Bosze jak tu bydzie żyć,żadny roboty nie dostaniymy.Gdzie tylko nie pudźymy to wszyndzie już robiom ukraincy. PiS nasprowadzoł ukrainców,w każy wsi wynajmujom domy,po robocie tylko chlejom gorzołę i jeżdżom po pijoku.
oczy
2018-08-30 12:02
Jeśli się ulokuje produkcję za granicą to można lokalne zakłady likwidować.
Krakus
2018-08-27 12:22
Jak cena paliwa tak szybko poszła w górę to możliwe że tak samo szybko spadnie.
Pokaż wszystkie komentarze (14)