Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inkubator innowacyjności w Przemyślu. Samorząd ma na to 30 mln złotych

0
Podziel się:

W kosztach projektu uwzględnione zostało również wsparcie przedsiębiorstw korzystających z oferty inkubatora maksymalnie przez 5 lat.

Inkubator innowacyjności w Przemyślu. Samorząd ma na to 30 mln złotych
(Prodi6520/public domain)

Samorząd Przemyśla zamierza utworzyć inkubator przedsiębiorczości i innowacji, w którym swoje firmy mają zakładać początkujący biznesmeni. Koszt budowy inkubatora szacowany jest na około 30 milionów złotych. Pieniądze mają pochodzić Między innymi z budżetu UE.

Jak poinformował Rafał Porada z kancelarii prezydenta Przemyśla, w inkubatorze mają się mieścić przede wszystkim firmy o profilu innowacyjnym, oparte na nowych technologiach.

_ - Młodzi przedsiębiorcy będą mogli na preferencyjnych warunkach wynająć nowoczesne powierzchnie biurowe, usługowe i produkcyjne. W najważniejszym okresie funkcjonowania swojej firmy, czyli na samym początku jej istnienia _ - dodał.

Porada zaznaczył, że przedsiębiorcy będą mogli skorzystać również z innych usług oferowanych w ramach inkubatora, ma to być np. wsparcie szkoleniowo-doradcze.

Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji będzie się mieścił w dwóch lokalizacjach. Budynek przy ul. Ratuszowej w centrum miasta zostanie zaadaptowany na przestrzeń biurowo-usługową.

Natomiast na działce przy ul. Bakończyckiej w sąsiedztwie campusu Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej (PWSW) oraz w pobliżu terenów inwestycyjnych Specjalnej Strefy Ekonomicznej i wschodniej obwodnicy miasta, powstanie hala produkcyjno-usługowa oraz budynek administracyjno-biurowy. Porada dodał, że przedsiębiorcy, którzy tam ulokują swoje firmy będą mogli korzystać z laboratoriów uczelni.

_ - Całkowitą wartość projektu szacujemy na ok. 30 milionów złotych. Chcemy, aby w 85 procent inwestycja została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. W kosztach projektu uwzględniono również wsparcie przedsiębiorstw korzystających z oferty inkubatora maksymalnie przez 5 lat _ - powiedział Porada.

Inkubator ma powstać do końca 2017 r. W tym roku przygotowana będzie dokumentacja projektowa. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Przemyśl, w skład którego wchodzi miasto i gminy ościenne.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)