Notowania

firmy
04.10.2018 11:06

Jest nowy prezes Solarisa. Został nim Javier Calleja

Javier Calleja został powołany na stanowisko prezesa Solaris Bus & Coach. Przez ostatnie 20 lat był partnerem w Bain & Company, wiodącej na świecie firmie konsultingowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solaris Bus&Coach)

"Mamy szczęście, że na czele firmy stanie osoba o tak dużym doświadczeniu. Jestem przekonany, że pan Calleja z powodzeniem wdroży naszą strategię i w pełni wykorzysta przyszłe możliwości rynkowe, szczególnie w zakresie elektromobilności. Ważne są dla niego zarówno potrzeby klienta, jak również jak najlepsze wyniki firmy. Jestem pewien, że obejmując stanowisko prezesa, pan Calleja, wraz ze wszystkimi pracownikami Solarisa, przyczyni się do dalszego rozwoju firmy i wzmocni jej pozycję lidera na rynku emobilności" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Josu Imaz, cytowany w komunikacie.

Nowy prezes ma duże doświadczenie w wielu sektorach gospodarki, w tym w branży transportowej, przewodząc wysoce wykwalifikowanym zespołom. Przez ostatnie 20 lat był partnerem w Bain & Company, wiodącej na świecie firmie konsultingowej.

Odpowiadał m.in. za duże transformacje i projekty poprawy operacyjnej w wielu regionach Europy i Ameryki. Javier Calleja ma 50 lat. Urodził się w Hiszpanii, podano także.

"Firma Solaris rozpoczyna teraz nowy rozdział. Mamy nowego udziałowca, a branża przechodzi ogromną transformację związaną z emobilnością. Jestem w pełni przekonany, że wykorzystując istniejącą silną markę Solaris, dzięki wsparciu Grupy CAF i współpracy z całym zespołem Solarisa, będziemy z powodzeniem kontynuować ścieżkę wzrostu naszej firmy" - powiedział Calleja.

4 września hiszpańska firma CAF objęła 100% udziałów Solaris Bus & Coach S.A., który tym samym wszedł do Grupy CAF.

Solaris Bus & Coach S.A. to czołowy w Europie, polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Do tej pory firma dostarczyła do 32 państw na świecie blisko 17 000 pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2 300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: firmy, transport, logistyka, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-10-2018

sssale wstyd dla Polski, z takim podejsciem ten kraj nigdy nie bedzie bogaty

05-10-2018

warSawapodobno Pis broni polskiego przemysłu i nie pozwala wyprzedawać polskich spółek.... a tu klops....

04-10-2018

fsdsdffsdfto już nie jest producent polski, ale producent obcy w Polsce. I jak hiszpanie zechca to sprzedadzą go np., MAN-owi, który zamknie konkurencję. I tyle … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (39)