Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kasy fiskalne online jeszcze poczekają. Wykorzystują to naciągacze

10
Podziel się

Przepisy, które mają wprowadzić obowiązek stosowania kas fiskalnych online na razie są w sejmowej komisji. A tymczasem naciągacze próbują wmówić przedsiębiorcom, że wymiana jest konieczna do końca roku.

Obowiązek korzystania z kas fiskalnych online jeszcze poczeka. Nowe przepisy utknęły w Sejmie
Obowiązek korzystania z kas fiskalnych online jeszcze poczeka. Nowe przepisy utknęły w Sejmie (Paweł Małecki/Agencja Gazeta)
bDKeChVh

Przepisy, które mają wprowadzić obowiązek stosowania kas fiskalnych online na razie są w sejmowej komisji. A tymczasem naciągacze próbują wmówić przedsiębiorcom, że wymiana jest konieczna do końca roku.

Jak informuje wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna", do polskich przewoźników trafiają oferty wymiany kas na te, które mają spełniać wymogi wchodzące w życie rzekomo od stycznia 2019 roku. Co bardziej zuchwali naciągacze twierdzą, że takie informacje uzyskali w urzędzie skarbowym.

Problem w tym, że według przepisów ciągle będzie można używać dotychczasowych urządzeń, aż do momentu zapełnienia pamięci fiskalnej. W praktyce jest to więc nawet 6-7 lat.

bDKeChVj

To właśnie firmy transportowe są najbardziej zainteresowane wymianą kas fiskalnych. W ich przypadku nowe urządzenia muszą być najbardziej skomplikowane, by przewoźnicy mogli naliczyć zniżki dla studentów, seniorów, nauczycieli, celników, niepełnosprawnych, dzieci i wiele innych rabatów. To tzw. bileterki.

Zobacz także: Zobacz także: Urzędniczki z Bartoszyc to "jednostkowy przypadek"

Takich urządzeń online (czyli bez papierowej rolki) na razie nie ma, w dużej mierze dlatego, że nowelizacja przepisów utknęła w parlamencie. Miały one zacząć obowiązywać już od października, a od stycznia 2019 roku korzystać z nich miały stacje benzynowe i wulkanizatorzy. Na razie jednak nie zanosi się, by przepisy wyszły z Sejmu.

bDKeChVp

Dlaczego? Nie potrafią tego powiedzieć członkowie Komisji finansów publicznych, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony barykady. A przewoźnicy chcą wiedzieć, na kiedy muszą się przygotować z wprowadzeniem kas online.

- To istotne, bo resort infrastruktury pracuje nad nowelizacją ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Może ona sprawić, że rynek przewozu osób będzie w 70 proc. regulowany - twierdzi Dariusz Tarnawski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Osobowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKeChVK
KOMENTARZE
(10)
szef
2 lata temu
Znajomy prowadzi w Niemczech knajpę. Codziennie wydaje 200 obiadów i nie ma kasy fiskalnej. Właśnie miał kontrolę US, która nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości. W Polsce każdy przedsiębiorca to wg. naszego US bandyta, złodziej i oszust.
ATEISTA_ARTYS...
2 lata temu
Czekam na kasy w u polityków,agencjach towarzyskich i kościele katolickim nie wyłączając Ojca z Torunia.
Zbyszek
2 lata temu
Kasa online nie ma nic wspólnego z papierową wersją paragonu, która i tak będzie musiała być emitowana. Niech autor się dokształci zanim zacznie pisać bzdury.
bDKeChVL
Kasiarz
2 lata temu
Gość piszący artykuł prawdopodobnie nigdy nie pisał treści o zagadnieniu fiskalnym. Totalna bzdura i pisanie o pomidorach......
zenon
2 lata temu
W USA jak złapią kogoś na nie płaceniu podatków to zapraszają uprzejmie do US proszą o wyjaśnienie, potem naliczają odsetki i kary, po czym zastanawiają się razem z podatnikiem, jak będzie mógł to spłacić, na przykład w jakich ratach jest w stanie. U nas już by był komornik, zajął nieruchomość wartą na rynku 200 tys. złotych, którą opchnęliby za 50 tys. złotych, Bo chodzi żeby szybko, jakby państwo za pół roku miało się zwijać i nie mogło poczekać, właściwie z swoim także interesie.