Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
04.12.2018 10:46

Kasy fiskalne online jeszcze poczekają. Wykorzystują to naciągacze

Przepisy, które mają wprowadzić obowiązek stosowania kas fiskalnych online na razie są w sejmowej komisji. A tymczasem naciągacze próbują wmówić przedsiębiorcom, że wymiana jest konieczna do końca roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paweł Małecki/Agencja Gazeta)
Obowiązek korzystania z kas fiskalnych online jeszcze poczeka. Nowe przepisy utknęły w Sejmie

Przepisy, które mają wprowadzić obowiązek stosowania kas fiskalnych online na razie są w sejmowej komisji. A tymczasem naciągacze próbują wmówić przedsiębiorcom, że wymiana jest konieczna do końca roku.

Jak informuje wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna", do polskich przewoźników trafiają oferty wymiany kas na te, które mają spełniać wymogi wchodzące w życie rzekomo od stycznia 2019 roku. Co bardziej zuchwali naciągacze twierdzą, że takie informacje uzyskali w urzędzie skarbowym.

Problem w tym, że według przepisów ciągle będzie można używać dotychczasowych urządzeń, aż do momentu zapełnienia pamięci fiskalnej. W praktyce jest to więc nawet 6-7 lat.

To właśnie firmy transportowe są najbardziej zainteresowane wymianą kas fiskalnych. W ich przypadku nowe urządzenia muszą być najbardziej skomplikowane, by przewoźnicy mogli naliczyć zniżki dla studentów, seniorów, nauczycieli, celników, niepełnosprawnych, dzieci i wiele innych rabatów. To tzw. bileterki.

Zobacz także: Urzędniczki z Bartoszyc to "jednostkowy przypadek"

Takich urządzeń online (czyli bez papierowej rolki) na razie nie ma, w dużej mierze dlatego, że nowelizacja przepisów utknęła w parlamencie. Miały one zacząć obowiązywać już od października, a od stycznia 2019 roku korzystać z nich miały stacje benzynowe i wulkanizatorzy. Na razie jednak nie zanosi się, by przepisy wyszły z Sejmu.

Dlaczego? Nie potrafią tego powiedzieć członkowie Komisji finansów publicznych, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony barykady. A przewoźnicy chcą wiedzieć, na kiedy muszą się przygotować z wprowadzeniem kas online.

- To istotne, bo resort infrastruktury pracuje nad nowelizacją ustawy o publicznym transporcie zbiorowym. Może ona sprawić, że rynek przewozu osób będzie w 70 proc. regulowany - twierdzi Dariusz Tarnawski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przewoźników Osobowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, przewoźnicy, kasy fiskalne, kasy online, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-12-2018

szefZnajomy prowadzi w Niemczech knajpę. Codziennie wydaje 200 obiadów i nie ma kasy fiskalnej. Właśnie miał kontrolę US, która nie stwierdziła żadnych … Czytaj całość

04-12-2018

ZbyszekKasa online nie ma nic wspólnego z papierową wersją paragonu, która i tak będzie musiała być emitowana. Niech autor się dokształci zanim zacznie pisać … Czytaj całość

06-12-2018

ATEISTA_ARTYSTACzekam na kasy w u polityków,agencjach towarzyskich i kościele katolickim nie wyłączając Ojca z Torunia.

Rozwiń komentarze (10)