Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Michał Kot
|

KE zgadza się na antykryzysową pomoc dla firm

0
Podziel się:

Do końca 2010 r. firmy z trudnościami finansowymi będą mogły otrzymywać dotacje bezpośrednie.

KE zgadza się na antykryzysową pomoc dla firm
(PAP/EPA)

Komisja Europejska zaaprobowała plan wsparcia przedsiębiorstw, które mają utrudniony dostęp do kredytów z powodu kryzysu gospodarczego.

W programie przewidziano wsparcie w formie dotacji bezpośrednich i konwersji długów, do końca 2010 r.

KE uznała, że plan spełnia wymogi określone w tymczasowych ramach prawnych UE w zakresie pomocy państwa ułatwiających dostęp do finansowania w dobie kryzysu finansowego i gospodarczego: jest ograniczony w czasie, zgodny z odpowiednimi limitami i dotyczy wyłącznie przedsiębiorstw, które popadły w tarapaty na skutek kryzysu gospodarczego, czyli do końca czerwca 2008 r.

To umożliwiło KE stwierdzenie, że _ plan ten jest odpowiednim środkiem zaradczym umożliwiającym przeciwdziałanie poważnym zakłóceniom, które dotknęły całą polską gospodarkę _.

_ - Plan został przygotowany, aby pomóc w utrzymaniu dotychczasowego poziomu zatrudnienia i zapobieganiu bankructwom. Jesteśmy zadowoleni, że sprzyja on inwestycjom i prowadzi do ożywienia koniunktury gospodarczej, a jednocześnie nie zakłóca konkurencji _ - oświadczyła unijna komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes (na zdjęciu).

KE uznała, że plan może zostać zatwierdzony ze względu na jego znaczenie dla całej polskiej gospodarki, a polski rząd wykazał, że jest niezbędny, proporcjonalny i właściwy jako środek zaradczy zapobiegający poważnym zakłóceniom.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)