Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kredyty ze wsparciem dla firm. Zobacz raport

0
Podziel się:

Gwarancja jest udzielana przez BGK za pośrednictwem 20 banków. Na jakich warunkach można ją uzyskać?

Kredyty ze wsparciem dla firm. Zobacz raport
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bEEaXKeZ

Kredyty z gwarancją de minimis to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie mają odpowiedniego zabezpieczenia. Gwarancja jest udzielana przez BGK za pośrednictwem 20 banków. Na jakich warunkach można ją uzyskać?

Przedsiębiorcy od pół roku mogą skorzystać z kredytów przeznaczonych na sfinansowanie bieżącej działalności. Ryzyko związane z udzieleniem pożyczki bierze na siebie Skarb Państwa. Wartość gwarancji udzielonych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach programu de minimis wyniosła do końca lipca ponad 2,7 mld złotych. Oznacza to, że od początku kwietnia prawie 13 tys. przedsiębiorców skorzystało z kredytów na łączną kwotę około 4,5 mld złotych.

O gwarancję, której wysokość może sięgnąć nawet 3,5 mln złotych, przedsiębiorca występuje się wraz z wnioskiem o kredyt przedstawianym w banku. Biznesmen nie musi składać dodatkowych dokumentów bezpośrednio do BGK, dzięki czemu formalności zostały ograniczone do minimum i szybciej może on otrzymać pożyczkę.

bEEaXKfb

Z gwarancji może skorzystać mikro, mały i średni przedsiębiorca, który będzie posiadał zdolność kredytową. Łączna wartość pomocy de minimis w bieżącym roku podatkowym i w dwóch poprzednich, nie może przekroczyć 200 tys. euro, a w przypadku firm działających w sektorze transportu drogowego - 100 tys. euro. Do kwoty tej wlicza się również wartość pomocy de minimis od wnioskowanej gwarancji.

Czytaj więcej w Money.pl
Moda na własny biznes przybiera na sile W ostatnich 12 miesiącach zarejestrowano w Polsce prawie 303 tysiące jednoosobowych działalności gospodarczych.
Wydatki przed założeniem firmy zmniejszą podatek? Nierzadkim zjawiskiem jest fakt, że przed rejestracją firmy osoby chcące ją założyć muszą ukończyć szereg kursów, które są niezbędne do wykonywania danej działalności.
Podatek od lokalu mimo zawieszenia firmy Zawieszając działalność przedsiębiorca może pozbyć się jedynie części ciężaru ponoszenia pewnych wydatków.
bEEaXKfC
wiadomości
druki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)