Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
informatyka
06.11.2008 07:23

Kryzys może opóźnić powstanie e-państwa

Firmy IT będą mieć problemy, by stanąć do przetargów wartych 2mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZEFA)

Rząd lada dzień przyjmie gotową już strategię rozwoju społeczeństwa informacyjnego. To pierwszy krok do rozpoczęcia wielkich przetargów informatycznych, do których firmy IT mogą jednak nie stanąć.

_ Rzeczpospolita _ wyjaśnia, że strategia określi między innymi w jaki sposób państwo będzie wprowadzało nowoczesne technologie do codziennego życia obywateli. Znajdą się w niej szczegóły budowy e-urzędów, sposób rozliczania podatków przez internet czy strategia zwiększania jego dostępności w Polsce.

Gazeta dodaje, że dokumentu z wielką niecierpliwością wypatrywała branża informatyczna. Bez strategii i powstałego na jej podstawie planu informatyzacji państwa nie ruszą wielkie państwowe przedsięwzięcia informatyczne. Ich wartość szacuje się na 2 miliardy złotych.
_ Rzeczpospolita _ zauważa, że chociaż przetargi na są dla firm łakomym kąskiem, może się okazać, że spółki IT będą mieć problemy ze spełnieniem rządowych wymagań. Kryzys finansowy bowiem uderzył w tą branżę ze zdwojoną siłą.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: informatyka, rzad, państwo, informatyzacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, najważniejsze, e-biznes, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz