Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ułatwienia
20.01.2010 07:28

Likwidacja licencji i zezwoleń ułatwi zakładanie firm

Zlikwidowane mają być licencje w zawodzie pośrednika nieruchomościami, czy też np. w transporcie drogowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri Arcurs/Dreamstime.com)

Rząd chce zredukować do niezbędnego minimum liczbę koncesji, licencji i pozwoleń w gospodarce.

Jak czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _ projekt ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych jest już po konsultacjach z przedsiębiorcami i wkrótce trafi na posiedzenie Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Autorzy ustawy z wiceministrem gospodarki Rafałem Baniakiem na czele chcą przede wszystkim ograniczyć reglamentację działalności gospodarczej i zlikwidować obowiązek wpisywania przedsiębiorców do rejestru takiej działalności.

Obecnie w klasyfikacji Banku Światowego, pod względem wprowadzania ułatwień w prowadzeniu firmy Polska znajduje się na 76. miejscu na 178 państw.
Zlikwidowane mają być licencje w zawodzie pośrednika nieruchomościami, a także w transporcie drogowym, wśród przewoźników trudniących się przewozem towarów i osób - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Projekt przewiduje, że nastąpi również decentralizacja uprawnień w wydawaniu zezwoleń na obrót hurtowy alkoholem o zawartości powyżej 18 procent. Zamiast ministra gospodarki pozwolenia wydawałby marszałek województwa, w którym firma ma swoją siedzibę.

Tagi: ułatwienia, licencje, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, druki, baza wiedzy, zarządzanie, najważniejsze, IAR, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz