Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przedsiębiorcy
29.11.2018 13:56

Lobbowanie za nawet 180 tys. zł miesięcznie. Nowy pomysł rządu

Nawet 180 tys. zł miesięcznie miałaby zapłacić firma za udział w nowej organizacji ułatwiającej lobbowanie w Brukseli. Przedsiębiorcy nie kryją oburzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/REPORTER/East News)
Do zapisywania się do nowej organizacji ma zachęcać resort przedsiębiorczości, a jej koncepcja jest uzgodniona z Kancelarią Premiera, czytamy w DGP.

O tym, że ma powstać nowa organizacja przedsiębiorców, dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". Ma się nazywać Business Poland lub Business Poland House i działać w Brukseli. Za jej tworzenie odpowiada resort przedsiębiorczości, a sprawa została uzgodniona z Kancelarią Premiera, wynika z informacji dziennika.

Po co taka organizacja? W założeniu ma ułatwić polskim pracodawcom lobbowanie w Brukseli - będą mieli możliwość uczestnictwa w unijnym procesie legislacyjnym i prezentacji swojego stanowiska.

Zobacz także: Nino o biznesie: Rafał Zaorski - miliard na blockchain i sposób na Merlina. Wizje spekulanta-milionera

- Czy to oznacza, że ci, którzy z oferty nie skorzystają, zostaną tych praw pozbawieni? - zastanawia się chcący zachować anonimowość prezes dużej spółki farmaceutycznej, cytowany przez DGP.

Uczestnictwo w organizacji ma kosztować. I to niemało. Z informacji "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że firmy o przychodach rocznych przekraczających 1 mln zł miałyby płacić od 83 do 180 tys. zł miesięcznie.

- Wydaje się, że rząd powinien wspierać przedsiębiorców w Brukseli bezpłatnie. Zresztą skuteczność organizacji, jaką zakłada, może się okazać mizerna - zauważa Arkadiusz Pączka, dyrektor centrum monitoringu legislacji w Pracodawcach RP.

Inni komentujący sprawę w gazecie również nie kryją sceptycyzmu do pomysłu. - Rządzący nie rozumieją mechanizmu rozmów w Brukseli - uważa Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. - Nie sprawdza się model narodowościowy, którego rząd jest orędownikiem - precyzuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: przedsiębiorcy, lobbing, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2018

GggggtIle płacą banksterzy żeby okradać Polaków w kolonii Polsce?????!!!?????

29-11-2018

Liczydło83kx12mcy=996k . Przepraszam jaki to business?

30-11-2018

RafałPrzychód roczny 1 mln to miesięcznie jakieś 83 tys zł. Jak z tego zapłacić składkę od 83 do 180 tys zł. ?

Rozwiń komentarze (4)