Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Małe i średnie firmy w Polsce. Blisko 1/3 prowadzą kobiety

Małe i średnie firmy w Polsce. Blisko 1/3 prowadzą kobiety

Fot. Fotolia

Blisko 1/3 małych i średnich firm w Polsce prowadzą kobiety - wynika z danych Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. Branże, w których działają są bardzo różne - od designu, przez szycie do nowoczesnych wyspecjalizowanych technologii.

Katarzyna Wierzbowska z Fundacji ocenia, że Polki są bardzo przedsiębiorcze, aczkolwiek - jak dodaje - jest ich dużo mniej w biznesie niż mężczyzn. Natomiast na tle wielu krajów zachodnich ta statystyka wygląda lepiej. - Polki są trochę bardziej przedsiębiorcze niż przedstawicielki zachodnich społeczeństw - dodała Wierzbowska.

Również z badań głównej ekonomistki Konfederacji Lewiatan Małgorzaty Starczewskiej-Krzysztoszek, wynika, że Polki są bardzo przedsiębiorcze. Spodziewa się, że w kolejnych latach liczba pań w biznesie będzie rosła.

W Polsce działa blisko milion 800 tysięcy małych i średnich firm, które zatrudniają około 3 milionów pracowników.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Statystycznie mam 3 nogi
194.202.140.* 2016-03-07 11:55
Nie ma złudzeń, ale domyślam się, że nikt nie sprawdził gdzie pracują kobiety a gdzie mężczyźni? Żadnej kobiety górnika albo strażaka nie spotkasz, za to na kasie w biedronce prawie same kobiety. Na kierunkach informatycznych na na 100 osób może ze 3 dziewczyny się pojawią. Za to na jakieś bzdurnej filozofii pań pełno.

To nie rynek, tylko same kobiety powodują różnicę w zarobkach. Kobiety nie chcą zarabiać więcej.