Mariusz Grendowicz w Coinfirm. Były prezes mBanku zajmie się blockchainem.

Mariusz Grendowicz w Coinfirm. Były prezes mBanku zajmie się blockchainem.

Mariusz Grendowicz Fot. Jacek Dominski
Mariusz Grendowicz

Grendowicz to także były szef Polskich Inwestycji Rozwojowych oraz członek rad nadzorczych Avivy czy MCI. Coinfirm będzie wspierał w wykorzystywaniu technologii blockchain.

Mariusz Grendowicz został oficjalnie członkiem Advisory Board Coinfirm, lidera branży Fintech oraz RegTech. Ma pomagać tworzyć rozwiązania z zakresu bankowości, ubezpieczeń i usług finansowych, które wykorzystywałyby technologię blockchain.

Grendowicz to jeden z najbardziej znanych polskich menedżerów na rynku finansowym. Oprócz szefowania mBankowi, był przez pewien czas także prezesem polskiego oddziału ABN AMRO. W bankowości zaistniał także m.in. jako wiceprezes BPH.

Andrzej Dominiak: w blockchain stawiamy na zaufanie i bezpieczeństwo


 

Oprócz tego był członkiem rad nadzorczych m.in. Avivy, WWF, MCI (czyli największego funduszu finansującego transformację cyfrową w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej), GTC czy Getin Noble Bank.

Mariusz Grendowicz ma łącznie 35 lat doświadczenia w branży finansowej i radach nadzorczych dużych przedsiębiorstw.

Coinfirm to światowy lider w obszarach RegTech, compliance i analityki, rozwijający platformę AML/CTF. To produkt, który zapewnia przejrzystość i bezpieczeństwo transakcji blockchain, obniżając ryzyko transakcyjne w systemach finansowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

blockchain
Czytaj także
Polecane galerie
Frankowiczstaregoportfela
2018-08-26 22:36
Pamietamy prezesa mbank, ktory odpowiada za nabicie swoich klintow w mbank. I bedziemy pamietac. Nie bedziemy korzystac z uslug zadnej firmy ktora go zatrudni.
Sclub
2018-08-26 09:29
najwiekszy nieudacznik polskiej bankowosci. od BPHu po mBank.
zyciowa nieudajda ktora bazuje na naiwnosci inwestorow.
Lisek
2018-08-13 12:42
przez niego wszystko rosnie na stacjach zachodnich