Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ministerstwo Rozwoju ogłasza konkurs. Miliard zł na ośrodki badawczo-rozwojowe w firmach

Ministerstwo Rozwoju ogłasza konkurs. Miliard zł na ośrodki badawczo-rozwojowe w firmach

Fot. skynesher/ iStockphoto

Ministerstwo Rozwoju ogłosiło konkurs na powstawanie lub rozwijanie ośrodków badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach. Do wzięcia jest 1 mld zł z programu "Inteligentny Rozwój" na lata 2014-2020.

Resort rozwoju podkreślił, że 1 mld zł to pula środków drugiej edycji konkursu na wsparcie "procesów powstawania lub rozwijania ośrodków badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach". Dotacja z programu "Inteligentny Rozwój" ma pokryć m.in. koszty zakupu technologii lub aparatury umożliwiającej prowadzenie prac badawczo-rozwojowych (B+R).

- Dofinansowanie infrastruktury badawczej to inwestycja w dalszy rozwój firm oraz oferowanych przez nie produktów i usług. Nowe centra badawczo-rozwojowe umożliwią prowadzenie prac B+R na szerszą skalę, co przełoży się na liczbę wprowadzanych na rynek nowatorskich rozwiązań - podkreślił wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Nabór projektów ma potrwać od marca do 29 kwietnia br. Wnioski o dofinansowanie będzie przyjmować Ministerstwo Rozwoju. Jednym z wymogów jest dołączenie do wniosku agendy badawczej. "Dokument powinien zawierać plany badawcze firmy oraz analizę zakładanych rezultatów prac B+R, prowadzonych z wykorzystaniem dofinansowanej infrastruktury" - zaznaczyło ministertswo.

Resort zauważył, że "premiowane będzie zawiązanie współpracy z jednostkami naukowymi". "Firmy mogą liczyć na dodatkowe punkty również za wysoki udział wydatków na działalność B+R w całkowitych nakładach inwestycyjnych oraz planowane zwiększenie zatrudnienia w działach zajmujących się B+R" - dodano.

W pierwszej edycji konkursu firmy złożyły 204 wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę 1,24 mld zł, a budżet konkursu wynosił 460 mln zł.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie
janek 333
109.197.168.* 2016-02-03 10:53
Niektórzy ludzie nie mają pojęcia ile ludzie mają na godzinę i myślą iż ktoś ma stawkę 8 zł / godz to ta praca nie potrzebna , nie moge sie zgodzić z takim myśleniem,bo juz troche w życiu pracuje i widziałem co nieco,ludzie pracują fizycznie i mają już nie wiele do emerytury i ta praca jest filarem zakładu
A właśnie są tacy co nic wiele nie robią tzw. umysłowi jest ich praktycznie tyle co fizycznych
chodzi mi o mistrzów ,liderów,organizacji prod.
Z szacunkiem mistrz powinien być 1 na 19 osób a teraz mamy 1/5 , tylko jest haczyk oni mają pensje stałe 3500 - 4300 zł a zwykły szary człowiek 1360 zł i oczym mówić która praca jest potrzebna ?
jeśli by Ci za 8zł nie robili to kto bedzie robił na tych tzw. chodzików co chodzą i sie prostują wypiją pare kaw i do domu i narzekają ale my się o robili i co to za pieniądze może im trzeba dopłacić z UE do 6000zł
na podkarpaciu jest mnóstwo takich zakładów po znajomości maja stołki i pieniądze ale w głowie pusto i nie doceniają pracowników , źle ich traktują bo od myślenia są wybrani którzy jadą na jednym wózku co inni pracownicy , tylko jest haczyk umysłowi mają koła a robotnicy kół nie mają
jo44
89.67.115.* 2016-02-03 07:51
naszym hitem eksportowy jest TANI PRACOWNIK wykształcony na koszt państwa...