Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najtańsze konta dla mikrofirmy

0
Podziel się:

Duża konkurencja sprawia, że banki obniżają jak tylko mogą ceny obsługi kont internetowych.

Najtańsze konta dla mikrofirmy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Najtańsze konto internetowe dla mikrofirm oferują ING Bank Śląski, Volkswagen Bank Polska oraz ex aequo Bank Pocztowy i HSBC Bank Polska. Pierwsza trójka, a w zasadzie czwórka rankingu Tax Care pokazuje, że tradycyjne rachunki z dostępem do internetu *konkurują *już *skutecznie *z kontami stricte internetowymi - do niedawna nie mającymi sobie równych pod względem cenowym.

Mikrofirmy, czyli najmniejsze, zwykle co najwyżej kilkuosobowe przedsiębiorstwa oraz osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, bacznie przyglądają się kosztom związanym z prowadzeniem firmowego rachunku.

Pod względem bardzo niskich opłat jeszcze do niedawna były niemal nie do pobicia przede wszystkim tzw. banki internetowe. Ranking pokazuje jednak, że tradycyjne banki potrafiły skutecznie zawalczyć o klientów i wyprzedzić mocnych rywali, a granice cenowe pomiędzy kontem stricte internetowym a tradycyjnym z dostępem do internetu zacierają się coraz bardziej.

Przyglądając się ofercie firmowych kont internetowych, trudno na pierwszy rzut oka znaleźć wyraźnie różnice pomiędzy nimi. Większość na przykład oferuje bezpłatne przelewy zewnętrzne oraz do ZUS i urzędu skarbowego. Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

Ranking powstał w oparciu o założenia, które niekoniecznie muszą być wyznacznikiem dla innych. Każdy z prowadzących działalność powinien dokładnie przeanalizować, co mu się bardziej opłaca - czy wybrać opcję z bezpłatnym prowadzeniem konta i na przykład z mniejszą liczbą tańszych lub bezpłatnych przelewów, czy też konto, za które musi zapłacić co miesiąc stałą kwotę, ale za to zyskuje nieograniczoną liczbę darmowych przelewów i bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Z pewnością najmniej konkurencyjne będą te oferty, które nie dość, że zawierają sporą miesięczną opłatę za prowadzenie konta, to nie równoważą jej bezpłatnymi przelewami. W większości przypadków - warto podkreślić to jeszcze raz - różnice są jednak tak niewielkie, że nawet stosunkowo nieduża korekta założeń mogłaby wywrócić tabelę do góry nogami, a na pewno porządnie w niej namieszać.

Ranking najtańszych kont internetowych pokazuje z pewnością jedno - duża konkurencja sprawia, że banki obniżają ceny obsługi kont internetowych, jak mogą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/szukasz;kredytu;mozesz;miec;problem;przez;podatki,174,0,755630.html) Szukasz kredytu? Możesz mieć problem przez podatki Forma opodatkowania często jest dla banku decydująca przy przyznawaniu firmie kredytu. Aby ją zmienić, przedsiębiorcy mają czas tylko do 20 stycznia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t46852.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/trudniej;o;dotacje;sprawdz;nowe;limity,47,0,755503.html) Trudniej o dotację. Sprawdź nowe limity Od 1 stycznia 2011 roku obowiązują nowe zasady rozliczania projektów w programie Kapitał Ludzki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t20694.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/jak;zdobyc;pieniadze;na;innowacyjny;biznes,253,0,752893.html) Jak zdobyć pieniądze na innowacyjny biznes? Do końca stycznia Agencja Rozwoju Pomorza czeka na biznesplany od autorów innowacyjnych pomysłów z całej Polski.

Autorka jest analitykiem w Tax Care

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)