Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pko
18.05.2009 18:48

Największy bank w Polsce dostanie 0,5 mld dolarów?

Bank Światowy chce pożyczyć pieniądze na kredyty dla sektora MSP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Szymon Pulcyn)

Bank Światowy rozmawia z polskim rządem o możliwej pożyczce dla PKO BP w wysokości 500 mln USD na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw- powiedział dziennikarzom szef BŚ Robert B. Zoellick.

Zoellick rozmawiał w poniedziałek w Warszawie z prezesem Narodowego Banku Polskiego Sławomirem Skrzypkiem oraz ministrem finansów Jackiem Rostowskim.

_ - Dyskutowaliśmy o pożyczkach, które nie byłyby skierowane bezpośrednio do rządu, ale które mogłyby być gwarantowane przez rząd. Szczególnie istotna jest pożyczka dla PKO BP, związana z rozwojem małych i średnich przedsiębiorstw. To byłoby około 500 mln USD _ - podkreślił szef BŚ.

Tematem poniedziałkowych rozmów była również m.in. realizacja programu pożyczkowego dla Polski na reformy w wysokości 3,75 mld USD. Na spotkaniu z dziennikarzami Zoellick podkreślił, że Polska jest mniej więcej w połowie realizacji tego programu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: pko, bank światowy, world bank, pożyczka, giełda, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz