Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nie da się dzielić, jeśli nie produkujemy

0
Podziel się:

Nie ma możliwości realizacji jakiejkolwiek formy solidarności bez liberalnej polityki gospodarczej. Przedsiębiorcy zrzeszeni w PKPP Lewiatan nawołują do stworzenia paktu społecznego między właścicielami firm, pracownikami i rządem.

Nie ma możliwości realizacji jakiejkolwiek formy solidarności bez liberalnej polityki gospodarczej. Przedsiębiorcy zrzeszeni w PKPP Lewiatan nawołują do stworzenia paktu społecznego między właścicielami firm, pracownikami i rządem.

Uważamy, że warunkami dalszego rozwoju Polski są:

  • - sprawne państwo, koncentrujące się na zadaniach, których nie mogą zrealizować sami obywatele, ich organizacje lub samorządy lokalne, rządzone uczciwie i fachowo, stanowiące dobre prawa i pilnujące ich przestrzegania, sprzyjające budowaniu zaufania i współpracy obywateli,
    • - liberalna gospodarka, oparta na zasadach uczciwej konkurencji, promująca inicjatywę i innowacyjność, otwarta na integrację europejską i globalizację, sprzyjająca zwiększaniu zatrudnienia i w efekcie budowaniu dobrobytu, bezpieczeństwa i spójności społecznej,
    • - obywatelskie i solidarne społeczeństwo, rozwijające zaradność obywateli i ich odpowiedzialność za rodzinę, lokalną wspólnotę i państwo, pomagające najsłabszym, otwarte i żyjące w klimacie wzajemnej życzliwości bez względu na przekonania, status społeczny, zasobność.

Przedsiębiorcy, nie skupiają się wyłącznie na zyskach oraz barierach rozwoju naszych firm. Uważają, że życiowa satysfakcja każdego człowieka, jego dobrobyt, przekładają się bezpośrednio na sukcesy naszych przedsiębiorstw i kondycję całej gospodarki.

Przykładem skutecznego stosowania paktu społecznego jest Irlandia, gdzie w ciągu ostatnich trzydziestu lat podpisano kilka istotnych porozumień społecznych. Narodowe Porozumienie dla Rozwoju Ekonomicznego i Społecznego (National Understandings for Economic and Social Progress) było zawarte w latach 1979 i 1980.

W 1987 r. Irlandzki Kongres Związków Zawodowych wystąpił z propozycją dyskusji na temat rozwoju gospodarczego, finansów publicznych, płac i usług socjalnych. Efektem tych negocjacji ze stroną pracodawców oraz rządem było zawarcie trzyletniego porozumienia pod nazwą Program Odbudowy Narodowej (Programme for National Recovery). Jego realizacja przyczyniła się do przeprowadzenia reformy finansów publicznych i w efekcie imponującego tempa wzrostu gospodarczego oraz przyrostu liczby miejsc pracy.

msp
zarzadzanie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)