Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Połowa małych i średnich firm może w ciągu 5 lat zniknąć z rynku przez brak nowych technologii

Połowa małych i średnich firm może w ciągu 5 lat zniknąć z rynku przez brak nowych technologii

Szybkość wdrażania nowych technologii może przesądzić o sukcesie lub porażce firmy
Szybkość wdrażania nowych technologii może przesądzić o sukcesie lub porażce firmy

Połowa menadżerów z sektora MŚP uważa, że bez wdrożeń nowych narzędzi technologicznych ich przedsiębiorstwo nie przetrwa i upadnie w ciągu najbliższych 5 lat. Takie wnioski płyną z badania, jakie przeprowadziła japońska firma Ricoh w 24 krajach.

Badanie pokazało, że osiągnięcie wyższego poziomu elastyczności jest priorytetem dla 86 proc. menadżerów odpowiedzialnych za zarządzanie małymi i średnimi firmami. Jednocześnie aż 52 proc. uważa, że bez odpowiednich technologii ich firmom grozi upadek w ciągu 5 lat.

70 proc. menadżerów uznało technologię za czynnik, który pozwoli ich organizacji rozkwitnąć. Są przekonani, że sektor MŚP może wiele zyskać dzięki stworzeniu nowoczesnego środowiska pracy.

Wideo: Blockchain jedną z sześciu najintensywniej rozwijanych technologii na świecie

 

 

Według większości osób zarządzających firmami z sektora MŚP wyższy poziom efektywności osiągany przy użyciu narzędzi technologicznych i innowacji jest kluczowym czynnikiem, który będzie przesądzał o tym, kto odniesie sukces.

Firmy chcą przede wszystkim wdrażać narzędzia wykorzystywane do realizacji najważniejszych zadań w firmie. Najczęściej wymieniane są rozwiązania do automatyzacji, analityki danych, zarządzania dokumentami oraz wideorozmów.

- Firmy z sektora MŚP dostrzegły swoją szansę na zyskanie przewagi konkurencyjnej nad największymi graczami na rynku poprzez umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii - ocenia Javier Diez-Aguirre z Ricoh Europe.

Podkreśla, że inwestycje w nowe narzędzia mają bardzo praktyczny charakter. - Wdrażane są instrumenty, dzięki którym codzienne zadania wykonywane są szybciej i bardziej efektywnie - przekonuje przedstawiciel Ricoh.

Jak informuje Ricoh, w projekcie badawczym wzięło udział 1 608 przedstawicieli kadry zarządzającej małymi i średnimi firmami z 24 krajów.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
dfg
2018-08-28 00:15
Ricoh zrobiła badania? i co oferuje te nowoczesne narzędzia? o oo jaka niespodzianka
ja
2018-02-16 08:44
U nas nie ma przyjaznego klimatu dla przedsiębiorców. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, kosztami pracy, podatkami. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Zaożysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Słyszeliście o książ ce ,,Emery tura nie jest Ci potrezbna"? Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
bronek
2018-02-16 07:33
Ale bzdury. Małe i średnie firmy upadają, bo rządy popierają potężne ponadnarodowe korporacje, które dostają wiele przywilejów nieosiągalne dla innych. Ponadto stać ich na najlepszych prawników, co w jakichkolwiek sporach ma decydujące znaczenie oraz mają nieograniczony budżet potrzebny do przekonywania polityków od których zależą kluczowe gospodarcze decyzje.
Pokaż wszystkie komentarze (32)