Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Połowa małych i średnich firm może w ciągu 5 lat zniknąć z rynku przez brak nowych technologii

Firmy chcą przede wszystkim wdrażać narzędzia wykorzystywane do realizacji najważniejszych zadań w firmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
Szybkość wdrażania nowych technologii może przesądzić o sukcesie lub porażce firmy

Połowa menadżerów z sektora MŚP uważa, że bez wdrożeń nowych narzędzi technologicznych ich przedsiębiorstwo nie przetrwa i upadnie w ciągu najbliższych 5 lat. Takie wnioski płyną z badania, jakie przeprowadziła japońska firma Ricoh w 24 krajach.

Badanie pokazało, że osiągnięcie wyższego poziomu elastyczności jest priorytetem dla 86 proc. menadżerów odpowiedzialnych za zarządzanie małymi i średnimi firmami. Jednocześnie aż 52 proc. uważa, że bez odpowiednich technologii ich firmom grozi upadek w ciągu 5 lat.

70 proc. menadżerów uznało technologię za czynnik, który pozwoli ich organizacji rozkwitnąć. Są przekonani, że sektor MŚP może wiele zyskać dzięki stworzeniu nowoczesnego środowiska pracy.

Wideo: * *Blockchain jedną z sześciu najintensywniej rozwijanych technologii na świecie

Według większości osób zarządzających firmami z sektora MŚP wyższy poziom efektywności osiągany przy użyciu narzędzi technologicznych i innowacji jest kluczowym czynnikiem, który będzie przesądzał o tym, kto odniesie sukces.

Firmy chcą przede wszystkim wdrażać narzędzia wykorzystywane do realizacji najważniejszych zadań w firmie. Najczęściej wymieniane są rozwiązania do automatyzacji, analityki danych, zarządzania dokumentami oraz wideorozmów.

- Firmy z sektora MŚP dostrzegły swoją szansę na zyskanie przewagi konkurencyjnej nad największymi graczami na rynku poprzez umiejętne wykorzystanie nowoczesnych technologii - ocenia Javier Diez-Aguirre z Ricoh Europe.

Podkreśla, że inwestycje w nowe narzędzia mają bardzo praktyczny charakter. - Wdrażane są instrumenty, dzięki którym codzienne zadania wykonywane są szybciej i bardziej efektywnie - przekonuje przedstawiciel Ricoh.

Jak informuje Ricoh, w projekcie badawczym wzięło udział 1 608 przedstawicieli kadry zarządzającej małymi i średnimi firmami z 24 krajów.

Tagi: mśp, wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-02-2018

firmaza 5 lat padną ale nie z powodu technologi tylko ZUS i US w Polsce składkami wszystkich wykończy :/

15-02-2018

rezusja mam większe okrycie ... połowa mikro i małych firm padnie już teraz - od początku tego roku . ... Przez jpk ... Ba Dum Tss ...

14-02-2018

SPTJPK wymyślony przez Skarbówkę wykończy maalutkie firmy. Zarabiają mało, to osoby w bardzo średnim lub podeszłym wieku. Nie opłaca się rozwijać a … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (32)