Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kodeks pracy
28.03.2006 03:39

Nowy kodeks pracy: Zmiany uderzą w pracowników

Nowy kodeks pracy ma być gotowy pod koniec września. Na razie szczegóły projektu zmian w prawie pracy, opracowywanego przez Komisję Kodyfikacyjną, są ciągle nieznane. Z różnych przecieków wynika, że zmiany uderzą w pracowników i będą korzystne dla pracodawców .

Podziel się
Dodaj komentarz

Choć nowy kodeks pracy ma być gotowy pod koniec września, to szczegóły projektu zmian w prawie pracy, opracowywanego przez Komisję Kodyfikacyjną, są ciągle nieznane. Z różnych przecieków wynika, że zmiany uderzą w pracowników i będą korzystne dla pracodawców - pisze "Trybuna".

Gazeta podkreśla, że właściciele firm otrzymają między innymi prawo do lokautu, czyli wyrzucenia na bruk strajkującej załogi. Dziennik przytacza wypowiedź Jana Guza, przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, że jego organizacja już się zbroi na wypadek publikacji tego dokumentu.

"Trybuna" zwraca jednak uwagę, że nowy kodeks może nie być gotowy na wrzesień, ponieważ Prawu i Sprawiedliwości może zależeć na opóźnieniach. Jesienią mają odbyć się wybory samorządowe. Jeśli potwierdzą się informacje o niekorzystnych dla pracowników rozwiązaniach w nowym kodeksie pracy, może to bardzo źle wpłynąć na notowania PiS-u - czytamy w "Trybunie".

Tagi: kodeks pracy, praca, pracownik, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, IAR, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz