Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Od początku roku upadły 362 firmy. To mniej niż rok temu

1
Podziel się:

Od początku roku do końca czerwca w Polsce zbankrutowały 362 przedsiębiorstwa, czyli o 9 procent mniej niż w tym samym czasie roku poprzedniego - wynika z danych Euler Hermes.

Od początku roku upadły 362 firmy. To mniej niż rok temu
(Fotolia)

W poprzednim miesiącu upadło 61 firm - o 2 procent mniej niż w analogicznym okresie 2016 roku.
Wbrew oczekiwaniom handel nie korzysta na ogólnej rynkowej poprawie - przeciwnie, przeżywa problemy.

Z raportu wynika poza tym, że w 1 półroczu wzrosła liczba bankructw w budownictwie, m.in. firm wyspecjalizowanych w inwestycjach infrastrukturalnych. Nieźle ma się za to budownictwo mieszkaniowe, ale średnioterminowe perspektywy nie są już najlepsze.

Dobrze radzi sobie transport, co związane jest ze wzrostem eksportu, a więc i przewozami. Autorzy raportu zwracają jednak uwagę na zagrożenia. Chodzi o niedobór kierowców ze stosownymi uprawnieniami.
Upada zdecydowanie mniej firm świadczących usługi konsumenckie - w tym turystyczno-gastronomiczne. Coraz większe problemy mają za to przedsiębiorstwa związane z nowymi technologiami.

W siedmiu województwach - między innymi w małopolskim i mazowieckim - liczba upadłości w czerwcu była niższa niż przed rokiem w tym samym czasie, w dwóch nie zmieniła się, w pozostałych wzrosła.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
aka
6 lat temu
Połowa z nich to spolki zoo..Robia wałki i likwiduja sami ..Prezes zostaje Likwidatorem własnej spolki..Chore Panstwo