Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakt stabilizacyjny
03.02.2006 16:57

Pakt stabilizacyjny niepokoi przedsiębiorców

Ustawa o nadzorze finansowym i nowelizacja ustawy o NBP. Kolejne pomysły na "rozdawnictwo pieniędzy publicznych". To pomysły, zawarte w pakcie stabilizacyjnym, budzą największy niepokój wśród przedsiębiorców. / ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Ustawa o nadzorze finansowym i nowelizacja ustawy o NBP. Kolejne pomysły na "rozdawnictwo pieniędzy publicznych". To pomysły, zawarte w pakcie stabilizacyjnym, budzą największy niepokój wśród przedsiębiorców.

Niektóre pomysły, dotyczące głównie większej kontroli państwa nad gospodarką albo wyższych wydatków socjalnych bez wykazywania nowych źródeł finansowania, budzą poważny niepokój przedsiębiorców, wynika z komunikatu Państwowej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan.

„Większość propozycji przedstawionych w pakcie jest nowa i zarysowana zbyt ogólnie. Wśród nich jest jednak wiele pomysłów, których motywem przewodnim jest albo większa kontrola państwa nad gospodarką, albo wyższe wydatki socjalne bez wskazywania nowych źródeł ich finansowania. Budzą one poważny niepokój przedsiębiorców” – napisano w komunikacie.

Wśród projektów, które mogą budzić niepokój przedsiębiorców, jest, zdaniem Lewiatana, ustawa o nadzorze finansowym, o NBP, a także kolejne pomysły na „rozdawnictwo publicznych pieniędzy”.

Zdaniem Lewiatana, pomysł autorstwa Samoobrony nowelizacji ustawy o NBP oznacza zamach na niezależność banku centralnego i grozi załamaniem polskiej waluty.

„Pomysł naszym zdaniem grozi problemami, od których odzwyczailiśmy się w ostatnich 10 latach – inflacją, brakiem stabilności makroekonomicznej oraz odpływem inwestorów zagranicznych” – czytamy w komunikacie.

Lewiatan ocenia, że również zapowiadany urzad nadzoru finansowego może stać się niebezpiecznym narzędziem politycznej kontroli nad rynkiem finansowym.

Jednocześnie komunikat głosi, że są w pakcie idee godne poparcia, ale napisane są zbyt ogólnikowo.

„Są w pakcie idee godne poparcia, ale odniesienie do nich jest niemożliwe ze względu na ich ogólnikowy charakter” – napisano w komunikacie.

Tagi: pakt stabilizacyjny, pis, lpr, samoobrona, firma, msp, zarzadzanie
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz