Notowania

parp
26.05.2009 13:08

PARP zwiększa dofinansowanie dla firm

Przedsiębiorca może dostać więcej pieniędzy, jeśli przez kryzys wzrosły koszty jego inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Adamowicz<br>/Dreamstime.com)

Przedsiębiorcy, którzy w 2008 roku otrzymali unijne dofinansowanie na tzw. inwestycje o wysokim potencjalne, mogą wystąpić o jego zwiększenie. Trzeba udowodnić, że w związku z kryzysem wzrosły koszty realizacji inwestycji.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zwiększy dofinansowania w zawartych w ubiegłym roku umowach z przedsiębiorcami w ramach działania 4.4. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Chodzi o projekty związane z nowymi inwestycjami o wysokim potencjale innowacyjnym, z zastosowaniem nowych rozwiązań technologicznych, produktowych, usługowych lub organizacyjnych.

Budżet ubiegłorocznego konkursu został zwiększony o ok. 142 mln złotych i wynosi ok. 2,8 mld złotych.

Dla kogo dodatkowe pieniądze?

Jak informuje PARP, zwiększenie kwoty dofinansowania będzie możliwe jedynie jeśli w wyniku spadku wartości złotego wzrosły tzw. koszty kwalifikowane projektów. Możliwość otrzymania dodatkowych pieniędzy będą mieli przedsiębiorcy, którzy uzyskali dofinansowanie w 2008 roku i w chwili składania dokumentów nie mogli przewidzieć światowego kryzysu gospodarczego oraz związanego z nim znaczącego wahania się kursów walutowych.

Wniosek trzeba solidnie uzasadnić

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z nowej możliwości, powinni wystąpić z wnioskiem do PARP za pośrednictwem Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF). Należy odpowiednio umotywować swoja prośbę, a także wskazać konkretny etap realizacji projektu i konkretne wydatki, na które zostanie przeznaczone dodatkowe dofinansowanie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Jak zdobyć dotację na projekt B2B? ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/jak;zdobyc;dotacje;na;projekt;b2b,190,0,453310.html )
* [ Kolejna szansa na dofinansowanie e-usług ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/kolejna;szansa;na;dofinansowanie;e-uslug,100,0,450916.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: parp, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz