Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG szuka innowacyjnych projektów wśród startup'ów

0
Podziel się:

Warunkiem udziału jest możliwość przeprowadzenia demonstracji oferowanego produktu lub usługi w warunkach operacyjnych Polskiej Spółki Gazownictwa.

PGNiG szuka innowacyjnych projektów wśród startup'ów
(WOJCIECH STROZYK/REPORTER)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) rozpoczęło nabór do III edycji "Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów", w ramach których małe i średnie przedsiębiorstwa mają okazję zgłaszać swoje propozycje rozwiązań dla Polskiej Spółki Gazownictwa.

"Tym razem nabór skierowany jest do startup'ów oraz przedstawicieli sektora MSP oferujących produkt lub usługę na co najmniej 7. Poziomie Gotowości Technologicznej. Warunkiem udziału jest możliwość przeprowadzenia demonstracji oferowanego produktu lub usługi w warunkach operacyjnych Polskiej Spółki Gazownictwa w celu rozważenia jej komercyjnego wdrożenia do działalności spółki" - czytamy w komunikacie.

Spółka poszukuje rozwiązań odpowiadających na wyzwania technologiczne i biznesowe związane z obszarami: rozwój inteligentnej sieci gazowej (gas smart grid), optymalizacja energetyczna stacji gazowych, nowe sposoby łączenia tworzyw sztucznych ze stalą.

Termin zgłaszania propozycji upływa 10 listopada 2016 roku. Autorzy wybranych projektów zostaną zaproszeni na Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów, które odbędą się w grudniu 2016 roku.

W poprzednich dwóch edycjach warsztatów firmy zgłosiły ponad 110 projektów, z których 5 wybrano do pilotażu i wdrożenia w spółkach z grupy kapitałowej PGNiG - PGNiG Termika i PGNiG Obrót Detaliczny.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 roku. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)