Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pieniądze na firmę. Kto może liczyć na 25 tys. zł?

0
Podziel się:

Jeżeli chcesz rozpocząć działalność gospodarczą, jesteś bezrobotny lub nieaktywny zawodowo i masz mniej niż 30 lat, to spiesz się po dofinansowanie w ramach projektu Młodzi ludzie sukcesu.

Pieniądze na firmę. Kto może liczyć na 25 tys. zł?
(arrakasta - Fotolia.com)

Jeżeli chcesz rozpocząć działalność gospodarczą, jesteś bezrobotny lub nieaktywny zawodowo i masz mniej niż 30 lat, to spiesz się po dofinansowanie w ramach projektu _ Młodzi ludzie sukcesu _.

Od 17 do 20 grudnia można składać wymagane dokumenty. _ - Projekt ,,Młodzi ludzie sukcesu” to już jedne z ostatnich dotacji bezzwrotnych na rozpoczęcie działalności nie wymagające wkładu własnego – _ podkreśla Anna Słomowicz, koordynator projektu._ - W przyszłości, w ramach podobnych działań, planuje się już tylko udzielanie pożyczek _.

30 osób otrzyma dofinansowanie w wysokości do 25 tys. zł. Część uczestników, po rozpoczęciu działalności będzie otrzymywała wsparcie pomostowe w wysokości 800 zł przez 6 miesięcy. Będzie możliwe przedłużenie wsparcie o kolejne 6 miesięcy. Uczestnicy projektu będę mogli także skorzystać z przydatnych szkoleń.

- _ Do projektu mogą się zgłosić osoby do 30 roku życia, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą o charakterze innowacyjnym _– informuje Anna Słomowicz. Dofinansowanie jest skierowane do osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo, które uczą się i mieszkają na terenie powiatów: bocheńskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, proszowickiego oraz na terenie miasta Kraków. Brane będą pod uwagę osoby, które nie prowadziły działalności gospodarczej w ostatnich 12 miesiącach.

Osoby do 25 roku życia oraz kobiety będą traktowane preferencyjnie. Za przynależność do każdej z tych grup zostaną przyznane dodatkowe punkty na etapie rekrutacji do projektu.

Dokumenty aplikacyjne można składać w biurze projektu od 17 – 20 grudnia 2013 r., pocztą oraz drogą mailową – w tym przypadku konieczne jest osobiste uzupełnienie podpisu. Wszystkie niezbędne formularze oraz regulamin można pobrać ze strony - www.mlodziludziesukcesu.org.pl .

Czytaj więcej w Money.pl
Rozwój mikroprzedsiębiorstw. 77 mln do dyspozycji Celem programu jest utworzenie nowych miejsc pracy zarówno w istniejących przedsiębiorstwach, jak i tworzenie nowych firm.
Prawie miliard złotych do podziału. Sprawdź 850 mln zł będzie wynosił budżet konkursu na dofinansowanie nowych inwestycji o wysokim potencjale innowacyjnym, ogłoszonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
Na przedsiębiorców czeka jeszcze 6 mld zł Ogólnopolska kampania informacyjna ma skłonić firmy do sięgnięcia po unijną kasę.
działalność gospodarcza
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)