Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podatki
24.05.2006 14:15

PO upomina się o drobnych przedsiębiorców

Zawieszenie działalności gospodarczej na okres od miesiąca do dwóch lat przewiduje projekt ustawy Platformy Obywatelskiej. Zawieszenie dotyczyłoby tylko małych przedsiębiorstw, które nie zatrudniają pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zawieszenie działalności gospodarczej na okres od miesiąca do dwóch lat przewiduje projekt ustawy Platformy Obywatelskiej. Zawieszenie dotyczyłoby tylko małych przedsiębiorstw, które nie zatrudniają pracowników. *

Poseł Adam Szejnfeld z PO tłumaczy, że czasami przedsiębiorcy są zmuszeni

zawiesić działalność. W tym czasie nie uzyskują przychodów, a tym samym nie mają dochodów. Szejnfeld powiedział, że w wielu przypadkach ZUS i urzędy skarbowe ściągają z takich przedsiębiorców składki za okres, w którym mieli zawieszoną działalność.

Platforma proponuje, aby działalność można było zawieszać na okres od miesiąca do dwóch lat. Zawieszenie dotyczyłoby tylko małych przedsiębiorstw, które nie zatrudniają pracowników. Adam Szejnfeld zaprezentował też inne, najważniejsze zapisy projektu.

Platforma proponuje też, aby ZUS i urzędy skarbowe miały obowiązek

Platforma Obywatelska proponuje też zniany w ustawie o podatku VAT. Zbigniew Chlebowski wyjaśnił, że chodzi o to, aby przedsiębiorcy, którzy wspierają instytucje charytatywne, byli zwolnieni z płacenia podatku VAT. Dziś - mówi Chlebowski - jest to niemożliwe.

Platforma przedstawiła też propozycję zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Chodzi o to, by pracujący w Wielkiej Brytanii Polacy nie musieli płacić podwójnych podatków. PO postuluje wprowadzenie diet dla każdego pracującego tam obywatela. Dieta byłaby podstawą obniżenia podatku płaconego w Polsce.

Tagi: podatki, po, firma, vat, działalność gospodarcza, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz