Podwyżki w firmach. Wzrost wynagrodzeń w blisko połowie przedsiębiorstw

Podwyżki w firmach. Wzrost wynagrodzeń w blisko połowie przedsiębiorstw

Fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Aż 44 proc. firm w ciągu najbliższego półrocza przewiduje podnieść pensje swoim pracownikom. To rekordowy zasięg, ale wysokość podwyżek już nie zachwyca.

Jest duża szansa na podwyżki – pisze "Rzeczpospolita". Jednak będą one znacznie skromniejsze. Średnio planowany wzrost wynagrodzeń dla pracowników wyniesie do 2 proc.

Czytaj także: L4 Polaków kosztują ponad 16 mld zł rocznie. E-zwolnienia mają zmniejszyć tę kwotę

Z badań agencji zatrudnienia Randstad wynika, że aż 44 proc. firm w ciągu najbliższego półrocza przewiduje podnieść pensje. To rekordowy zasięg podwyżek w historii tego badania – podkreśla dziennik.

Czerwińska: obniżamy VAT na produkty podstawowe:

 

 

W tym roku płace w przedsiębiorstwach wzrosły o 7 proc. – Niewykluczone, że pracodawcom zaczyna brakować możliwości podwyższania wynagrodzeń – zauważa na łamach ”Rz” Monika Hryniszyn z zarządu Randstad.

Zobacz również: Nauczyciele, jak policjanci, w bitwie o podwyżki. Zapowiadają masowe L4

Te możliwości ograniczy również wzrost kosztów pracowniczych, jakie niesie za sobą wprowadzenie przez rząd od 2019 r Pracowniczych Planów Kapitałowych – wyjaśnia dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

płace, podwyżki, pensje, wynagrodzenia w firmach
Czytaj także
Polecane galerie
GG
2018-12-07 15:01
Z tymi podwyżkami to wielka bzdura. jeden drugiemu zapłaci , a ten pisze te właśnie bzdury. A 99,5 % pracujących się zrzyma, że 10 lat nie miało podwyżek
Z.o.o
2018-12-06 17:42
Wszystkie materiały budowlane od nowego roku 60-80% w górę, ceny mieszkań wystrzelą, koszty usług, wszystkich usług wzrośnie 70-120%, SUPER TAK SIĘ CIESZĘ.
Bgs
2018-12-05 15:11
Mi tez caly czas rosnie tylko jakos sila nabywcza spada
Pokaż wszystkie komentarze (5)