Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy: Jak interesy, to z Kuwejtem

0
Podziel się

Polacy największą sympatią darzą Egipt i Tunezję, ale biznesowo korci nas Kuwejt.

Polacy: Jak interesy, to z Kuwejtem
(PAP/Jacek Bednarczyk)
bEgWShGZ

Spośród krajów arabskich Polacy największą sympatią darzą Egipt i Tunezję, a interesy najchętniej robiliby z Kuwejtem - wynika z badania instytutu Homo Homini.

Na zdj. Yousuf Al-Zalzala, poseł Kuwejtu, na Wawelu.

Jak mówiła wiceprezes Homo Homini Anna Karasińska, Polacy najlepiej oceniają te kraje, które są im znane, głównie z wakacyjnych wyjazdów. Wśród 19 państw arabskich najwyższy wskaźnik popularności uzyskały: Egipt, Tunezja i Maroko.

bEgWShHb

Na dalszych miejscach znalazły się kraje znane przede wszystkim ze słyszenia i kojarzone z dostatkiem: Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA), Kuwejt i Arabia Saudyjska.

Wśród państw, z którymi najchętniej chcieliby prowadzić interesy, Polacy najczęściej wymieniali te, które kojarzą im się z dobrobytem i stabilizacją. Najbardziej atrakcyjne gospodarczo są Kuwejt (23,5 proc.), ZEA (21,1 proc.), Arabia Saudyjska (17,1 proc.), ale także Egipt (14,8 proc.) i Tunezja (11,9 proc.).

Mało jednak o Kuwejcie wiemy. Ponad połowie badanych (58 proc.) kraj ten kojarzy się z ropą naftową. 9 proc. uczestników badania wskazywało dobrobyt, 4 proc. - wojnę z Irakiem, 3 proc. - wypoczynek, a 1 proc. - demokratyczne standardy w państwie arabskim.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t113393.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/temu;premierowi;nie;ufa;89;proc;obywateli,149,0,776853.html) Temu premierowi nie ufa 89 proc. obywateli Tak niskich notowań nie miał jeszcze żaden inny premier tego kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/t131971.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/napieralski;bardziej;godny;zaufania;niz;tusk,178,0,776114.html) Napieralski bardziej godny zaufania niż Tusk Szef SLD wyprzedził premiera i ministra spraw zagranicznych w sondażu CBOS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t115545.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/firmy;niechetne;elektronicznym;fakturom,7,0,774919.html) Firmy niechętne elektronicznym fakturom To o tyle dziwne, że klienci woleliby dostawać faktury e-mailem, a nie tradycyjną pocztą.
bEgWShHC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)