Notowania

firma
08.04.2010 07:12

Polacy masowo zakładają firmy

W pierwszym kwartale roku sądy w naszym kraju zarejestrowały ponad 5 tys. nowych firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Viki2win/Dreamstime)

W pierwszym kwartale 2010 roku sądy w naszym kraju zarejestrowały 5226 nowych firm - wynika z danych Ośrodka Informacji Gospodarczej. Oznacza to, że *kryzys nie zniechęcił Polaków do otwierania firm.*

Oznacza to, że Polacy założyli o 5,4 procent więcej przedsiębiorstw niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - zauważa _ Puls Biznesu _.

Jak czytamy w artykule, nawet kryzysowy ubiegły rok obfitował w nowe firmy. Powstało ich rekordowo dużo, bo aż 19,5 tysiąca, wobec 18,9 tysiąca utworzonych rok wcześniej. _ _

[

Własną firmę, zamiast zasiłku, wybrało 400 tysięcy Polaków ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/wlasna;firme;zamiast;zasilku;wybralo;400;tysiecy;polakow,74,0,587594.html )
_ Puls Biznesu _ przewiduje, że w tym roku może więc paść kolejny rekord. Gazeta zaznacza, że wbrew pozorom kryzys nie uderzył po kieszeni polskich przedsiębiorstw.

W I kwartale tego roku upadło o jedną trzecią więcej firm, niż w ubiegłym roku. Jednak wciąż liczba bankrutów jest niewielka. Jak wynika z danych zbieranych w sądach gospodarczych - likwidacji poddało się zaledwie 168 firm.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Centra handlowe: Kryzys zmroził inwestycje ]( http://dom.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/centra;handlowe;kryzys;zmrozil;inwestycje,148,0,606612.html )
* [ Lewiatan: **Firmy** inwestują coraz więcej ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/lewiatan;firmy;inwestuja;coraz;wiecej,47,0,606767.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: firma, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, druki, baza wiedzy, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz