Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polacy masowo zakładają firmy

0
Podziel się

W pierwszym kwartale roku sądy w naszym kraju zarejestrowały ponad 5 tys. nowych firm.

Polacy masowo zakładają firmy
(Viki2win/Dreamstime)
bEgUpnTp

W pierwszym kwartale 2010 roku sądy w naszym kraju zarejestrowały 5226 nowych firm - wynika z danych Ośrodka Informacji Gospodarczej. Oznacza to, że *kryzys nie zniechęcił Polaków do otwierania firm.*

Oznacza to, że Polacy założyli o 5,4 procent więcej przedsiębiorstw niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - zauważa _ Puls Biznesu _.

Jak czytamy w artykule, nawet kryzysowy ubiegły rok obfitował w nowe firmy. Powstało ich rekordowo dużo, bo aż 19,5 tysiąca, wobec 18,9 tysiąca utworzonych rok wcześniej. _ _

bEgUpnTr

[

Własną firmę, zamiast zasiłku, wybrało 400 tysięcy Polaków ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/pozyskiwanie_kapitalu/artykul/wlasna;firme;zamiast;zasilku;wybralo;400;tysiecy;polakow,74,0,587594.html )
_ Puls Biznesu _ przewiduje, że w tym roku może więc paść kolejny rekord. Gazeta zaznacza, że wbrew pozorom kryzys nie uderzył po kieszeni polskich przedsiębiorstw.

W I kwartale tego roku upadło o jedną trzecią więcej firm, niż w ubiegłym roku. Jednak wciąż liczba bankrutów jest niewielka. Jak wynika z danych zbieranych w sądach gospodarczych - likwidacji poddało się zaledwie 168 firm.

bEgUpnTx
bEgUpnTS
firma
zarządzanie
msp
KOMENTARZE
(0)