Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia
30.06.2005 12:39

Połowę unijnych funduszy przechwyciły firmy zagraniczne

Około 50-ciu procent z dwóch funduszy unijnych, przeznaczonych na zmniejszenie bezrobocia w Polsce, przechwyciły firmy zagraniczne. Według NIK, organizowane przez te firmy szkolenia dla bezrobotnych okazały się mało efektywne.

Podziel się
Dodaj komentarz

Około 50-ciu procent z dwóch funduszy unijnych, przeznaczonych na zmniejszenie bezrobocia w Polsce, przechwyciły firmy zagraniczne.

Według NIK, organizowane przez te firmy szkolenia dla bezrobotnych okazały się mało efektywne. Były też cztery razy droższe niż gdyby prowadziły je wojewódzkie urzędy pracy.

Krytyczna ocena Najwyższej Izby Kontroli dotyczy unijnych programów pomocowych PHARE 2000 i PHARE 2001. Wiceprezes NIK Piotr Kownacki zaznaczył, że pieniądze wyciekły do zagranicznych firm przez wadliwe skonstruowanie programu. Według NIK nie można więc tym firmom postawić zarzutu złamania prawa.

Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła również, że w programie PHARE 2003 odstąpiono od wymagań faworyzujących firmy zagraniczne w organizowaniu szkoleń dla polskich bezrobotnych.

Tagi: unia, firmy, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz