Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polska firma podbija Francję. Przejmie spółkę z 90-letnią tradycją

Polska firma podbija Francję. Przejmie spółkę z 90-letnią tradycją

Damix to krajowy lider w produkcji wózków sklepowych. Teraz rusza na podbój Francji. Fot. REPORTER/EAST NEWS
Damix to krajowy lider w produkcji wózków sklepowych. Teraz rusza na podbój Francji.

Spółka Damix z Rypina, ruszyła na podbój Europy. Za cel zagranicznej ekspansji władze firmy wybrały kraj nad Sekwaną.

Damix to krajowy lider w produkcji wózków sklepowych. Wspólnie ze spółką zależną Produs Shop Services z podwarszawskiego Sękocina finalizuje transakcję zakupu 70 proc. akcji spółki Caddie, znanego producenta stalowych wózków dla supermarketów, hoteli i lotnisk - poinformował w komunikacie.

Ostateczne domknięcie transakcji nastąpi latem tego roku. Za przejęcie większościowego pakietu akcji francuskiego potentata Damix i Produs zapłacą kilkanaście milionów euro. Dzięki akwizycji firma zwiększy potencjał produkcyjny połączonych przedsiębiorstw.

Czytaj też: Polska firma stawia w Niemczech tysiące domów. Budowa zajmuje kilka tygodni

- Chcemy wejść do pierwszej ligi europejskich dostawców wyposażenia sklepów, hoteli i lotnisk. Kupując znaną francuską markę z 90-letnim doświadczeniem pokazujemy, że Polacy też mogą dokonywać ekspansji na zachodnich rynkach. Planujemy kolejne inwestycje w innych krajach Europy - mówi Leonard Murawiec, prezes zarządu Damixu.

Zobacz też: Polska firma ma szansę, by podbić zagraniczne rynki. Ma wsparcie jednego z najbogatszych Polaków

Wózki Caddie produkowane są w dwóch zakładach w Alzacji, w których zatrudnionych jest 250 osób. Po dokonaniu przejęcia Damix planuje ich modernizację i rozwój.

Głównymi odbiorcami produktów Caddie są wielkie sieci handlowe, takie jak Carrefour, E. Leclerc, Auchan, Kaufland, Aldi. Oprócz tego, spółka dostarcza sprzęt na lotniska w wielu krajach. W 2017 r. obroty spółki wyniosły 31 mln euro. Firma istnieje już 90 lat.

Z kolei korzenie Damixu sięgają 1975 r. Dynamiczny rozwój spółki nastąpił w 2007 r., po zakupie spółki Siegel Polska, należącej do Siegel GmbH, upadłego niemieckiego producenta wózków i wyposażenia sklepowego.

Czytaj też: Polacy pokochali sport, a te polskie firmy wiedzą, jak na tym zarabiać

Do grupy Damix należą też spółki Produs Service w Moskwie i Polidar w Czechach. Konstruktorzy i technolodzy firmy stworzyli 80 modeli certyfikowanych wózków marki Produs, wykorzystywanych w marketach, hotelach, na stacjach paliw.

Strategicznymi klientami Damixu są duże polskie i zagraniczne sieci handlowe, m.in. Biedronka, Polomarket, Real, Auchan, Castorama, Leroy Merlin, Bricoman. Wózki marki Produs są używane przez konsumentów nie tylko w krajach Unii Europejskiej, Europy Wschodniej (Rosja, Białoruś, Ukraina), ale także na Bliskim Wschodzie. Rocznie na światowe rynki trafia kilkaset tysięcy wózków wyprodukowanych przez Damix.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czytaj także
Polecane galerie
Ewka
2018-06-29 09:43
Wy nie dziekujcie prezesom i dyrektorom tylko pracownikom. Bo to oni oddalają najgorszą i najcięższą robotę...
Byla
2018-06-24 23:07
Tak damix firmy wykupuje ale ludzie zspiepszaja za 2000 tysiące po 10 h podwyżkę ludziom dajcie
edyta222
2018-06-24 17:04
Tutaj jak dla mnie płaca jest godna tego żeby pracowac tutaj bez obawy o finanse. U nas dziewczyny bardzo sobie chwala prawce w Polo. Ja tak samo.
Pokaż wszystkie komentarze (11)