Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.06.2018 13:36

Polska firma podbija Francję. Przejmie spółkę z 90-letnią tradycją

Spółka Damix z Rypina, ruszyła na podbój Europy. Za cel zagranicznej ekspansji władze firmy wybrały kraj nad Sekwaną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER/EAST NEWS)
Damix to krajowy lider w produkcji wózków sklepowych. Teraz rusza na podbój Francji.

Damix to krajowy lider w produkcji wózków sklepowych. Wspólnie ze spółką zależną Produs Shop Services z podwarszawskiego Sękocina finalizuje transakcję zakupu 70 proc. akcji spółki Caddie, znanego producenta stalowych wózków dla supermarketów, hoteli i lotnisk - poinformował w komunikacie.

Ostateczne domknięcie transakcji nastąpi latem tego roku. Za przejęcie większościowego pakietu akcji francuskiego potentata Damix i Produs zapłacą kilkanaście milionów euro. Dzięki akwizycji firma zwiększy potencjał produkcyjny połączonych przedsiębiorstw.

- Chcemy wejść do pierwszej ligi europejskich dostawców wyposażenia sklepów, hoteli i lotnisk. Kupując znaną francuską markę z 90-letnim doświadczeniem pokazujemy, że Polacy też mogą dokonywać ekspansji na zachodnich rynkach. Planujemy kolejne inwestycje w innych krajach Europy - mówi Leonard Murawiec, prezes zarządu Damixu.

Zobacz też: Polska firma ma szansę, by podbić zagraniczne rynki. Ma wsparcie jednego z najbogatszych Polaków

Wózki Caddie produkowane są w dwóch zakładach w Alzacji, w których zatrudnionych jest 250 osób. Po dokonaniu przejęcia Damix planuje ich modernizację i rozwój.

Głównymi odbiorcami produktów Caddie są wielkie sieci handlowe, takie jak Carrefour, E. Leclerc, Auchan, Kaufland, Aldi. Oprócz tego, spółka dostarcza sprzęt na lotniska w wielu krajach. W 2017 r. obroty spółki wyniosły 31 mln euro. Firma istnieje już 90 lat.

Z kolei korzenie Damixu sięgają 1975 r. Dynamiczny rozwój spółki nastąpił w 2007 r., po zakupie spółki Siegel Polska, należącej do Siegel GmbH, upadłego niemieckiego producenta wózków i wyposażenia sklepowego.

Do grupy Damix należą też spółki Produs Service w Moskwie i Polidar w Czechach. Konstruktorzy i technolodzy firmy stworzyli 80 modeli certyfikowanych wózków marki Produs, wykorzystywanych w marketach, hotelach, na stacjach paliw.

Strategicznymi klientami Damixu są duże polskie i zagraniczne sieci handlowe, m.in. Biedronka, Polomarket, Real, Auchan, Castorama, Leroy Merlin, Bricoman. Wózki marki Produs są używane przez konsumentów nie tylko w krajach Unii Europejskiej, Europy Wschodniej (Rosja, Białoruś, Ukraina), ale także na Bliskim Wschodzie. Rocznie na światowe rynki trafia kilkaset tysięcy wózków wyprodukowanych przez Damix.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, gospodarka polska, najważniejsze, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2018

QqJeżeli ta firma robi wózki dla Biedronki, Polo i są to te same wózki które mają u mnie w mieście to raczej kiepska firma. We Francji robią znacznie … Czytaj całość

19-06-2018

amerco to za sukces ?znowu trzeba będzie ich uczyc widelcem jesc

20-06-2018

innowacyjność i elektromobilnośćDziękujemy wam chlebem i solą. Oczywiście wiezionymi w waszych wózkach.

Rozwiń komentarze (11)