Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polski Fundusz Rozwoju otwiera portal internetowy dla startupów

Polski Fundusz Rozwoju otwiera portal internetowy dla startupów

Finansowanie innowacji jest jednym z naszych priorytetów - mówi prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Fot. Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS
Finansowanie innowacji jest jednym z naszych priorytetów - mówi prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Polski Fundusz Rozwoju uruchomił serwis internetowy dla innowacyjnych firm z sektora MŚP szukających wsparcia w ramach programów publicznych. Młodzi przedsiębiorcy będą tam mogli znaleźć m.in. informacje na temat potencjalnych inwestorów czy źródeł finansowania.

Jak podał PFR we wtorkowym komunikacie, strona internetowa startup.pfr.pl prezentuje ofertę Grupy PFR dla młodych, innowacyjnych firm oraz wysokotechnologicznych przedsiębiorstw z sektora MŚP, poszukujących kapitału. "Bez względu na to, czy firma poszukująca wsparcia jest w fazie pomysłu i potrzebuje weryfikacji rynkowej przydatności produktu, szuka inwestora lub innych źródeł finansowania, czy też rozważa ekspansję zagraniczną - na startup.pfr.pl znajdzie przydatne i aktualne informacje" - chwali się Fundusz.

Za pośrednictwem portalu można znaleźć dostępne instrumenty dla projektów na każdym etapie rozwoju - od fazy pomysłu aż po ekspansję zagraniczną.

- W ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju jednym z kluczowych elementów jest wzrost innowacyjności, wartości dodanej polskiej gospodarki. We współpracy z wchodzącymi w skład Grupy PFR instytucjami rozwoju, m.in. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, realizujemy łącznie ponad 30 inicjatyw wspierających tworzenie ekosystemu innowacji w Polsce. Finansowanie innowacji jest jednym z naszych priorytetów - wskazał cytowany w komunikacie prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Zobacz też, o jakich obowiązkach podatkowych wielu zapomina:

 

 

Dodał, że na stronie portalu prezentowana jest w przejrzysty sposób "mapa narzędzi wsparcia", jakiego fundusz udziela innowacyjnym przedsiębiorstwom.

W ramach oferty Grupy PFR dla start-upów dostępne są produkty Polskiego Funduszu Rozwoju, PFR Ventures, PARP, BGK, ARP oraz PAIH, pogrupowane według potrzeb i etapu rozwoju firmy. Dodatkowo na startup.pfr.pl stworzona została także mapa ułatwiająca nawigację po publicznym ekosystemie innowacji funkcjonującym w Polsce.

- Powstanie strony jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez środowisko start-upów. Oferta instytucji publicznych w obszarze wsparcia rozwoju innowacji - finansowego, edukacyjnego i doradczego - powiększyła się w ostatnich latach na tyle, że pojawiła się potrzeba jej uporządkowania i spersonalizowania - zaznaczyła Eliza Kruczkowska, dyrektor ds. rozwoju innowacji w Polskim Funduszu Rozwoju.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju.

autor: Magdalena Jarco edytor: Marek Michałowski

pfr, startupy, polski fundusz rozwoju
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
OddawajcieMojePieniadze
2017-09-12 23:50
Jak odmówić leczenia zgodnie z prawem w publicznej służbie zdrowia - najbliższy wolny termin 2029 !