Notowania

Polski startup doceniony przez platformę blockchain. Znalazł się wśród 5 najlepszych

Polska firma opracowała system certyfikacyjny dla instytucji oraz uczących się. Wykorzystali do tego technologię blockchain.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iRespo.com/YouTube)

Niebawem startuje nowa platforma blockchain EOS. To jej twórcy firma block.one docenili polski projekt w międzynarodowym konkursie.

Spośród blisko 70 aplikacji z całego świata zostało wybrane 5 najlepszych, w tym polski startup technologiczny iRespo.com.

Polska firma opracowała system certyfikacyjny dla instytucji oraz uczących się. Wykorzystali do tego technologię blockchain.

Blockchain. Na czym polega ta rewolucja?

Jak tłumaczą przedstawiciele startupu, zdecentralizowana sieć to potencjał do stworzenia alternatywy dla czasochłonnych i kosztownych tradycyjnych rozwiązań. Kluczem będzie integracja iRespo.com z sieciami społecznościowymi.

Korzystając z technologii blockchain umożliwi on instytucjom nadawanie certyfikatów - takich jak dyplomy, czy certyfikaty językowe - użytkownikom, a ci będą mogli je następnie bezpiecznie przechowywać i udostępniać w sieci, na profilach społecznościowych.

Ma być to odpowiedź na aktualne problemy bezpieczeństwa naszych danych w sieci oraz problemów z weryfikacją ich wiarygodności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: blockchain, wiadomości, druki, baza wiedzy, zarządzanie, msp, czołówki, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie