Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polski przedsiębiorca będzie miał łatwiej w Chinach

PAIiIZ podpisała umowę z miastem Hangzhou.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ivan Walsh/CC/Flickr)

Polski przedsiębiorca, który będzie chciał rozpocząć działalność na chińskim rynku będzie mógł liczyć na wsparcie tamtejszych instytucji - zakłada podpisane dziś porozumienie o współpracy między Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych a władzami miasta Hangzhou.

_ - Podpisaliśmy porozumienie z władzami jednego z najszybciej rozwijających się miast Chin Środkowych - miastem Hangzhou. Jest to kolejne porozumienie, jakie PAIiIZ zawiera z różnymi instytucjami na terenie Chin _ - powiedział prezes PAIiIZ Sławomir Majman. Dodał, że w Hangzhou nie działają jeszcze polscy przedsiębiorcy. Do tej pory wybierali głównie Pekin.

Wyjaśnił, że takie porozumienie pozwala polskiemu przedsiębiorcy _ nie czuć się samotnym na terenie Chin _. _ W tej umowie - dotyczy ona również chińskich przedsiębiorców chcących u nas rozpocząć biznes - wzajemnie zobowiązujemy się m.in. do pomocy w organizacji spotkań, czy kontaktów biznesowych _ - podkreślił.

Dyrektorka Hangzhou Municipal Foreign Trade & Economic Cooperation Bureau of China Li Ling powiedziała, że z roku na rok wzrasta zainteresowanie chińskich inwestorów Polską. _ Wasz kraj bardzo dobrze poradził sobie z kryzysem ekonomicznym. Na terenie naszego miasta działalność prowadzą jedne z najważniejszych i najefektywniejszych firm w całych Chinach. Liczymy na zainteresowanie ze strony polskiego biznesu naszymi walorami gospodarczymi _ - podkreśliła.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t87483.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chinski;eksport;poprawia;wyniki,66,0,575298.html) Chiński eksport poprawia wyniki Chiny w zeszłym roku sprzedało za granicę towary warte 1,2 biliona dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t85127.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chiny;wiekszym;eksporterem;niz;niemcy,180,0,575156.html) Chiny większym eksporterem niż Niemcy Wzrost eksportu Chin pod koniec grudnia wyniósł 17,7 proc. pomimo osłabienia globalnego popytu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t33711.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chinski;eksport;leci;na;leb;na;szyje,85,0,450901.html) Chiński eksport leci na łeb na szyję W kwietniu eksport spadł o 22,6 procent. To gorzej od przewidywań, oraz więcej niż w marcu.
Tagi: współpraca gospodarcza z chinami, chiny, umowa, paiiiz, współpraca, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, druki, baza wiedzy, zarządzanie, najważniejsze, gospodarka polska, msp, czołówki, zarzadzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz